На нещодавній шаховій Олімпіаді українські гросмейстери обома складами — чоловічим та жіночим — потрапили до числа призерів цих престижних Ігор.
У Баку наші шахісти здобули титул олімпійських віце-чемпіонів, вітчизняні ж шахістки вибороли олімпійську «бронзу».
Підтверджувати силу українського інтелекту наші майстри шахів продовжили на командному кубку Європи, котрий днями завершився в сербському місті Нові-Сад.
В одних випадках наші співвітчизники допомагали своїм клубам вигравати чемпіонський титул, в інших — отримували персональні відзнаки кращих шахістів турніру.
У випадку з іменитим львів’янином Василем Іванчуком його команда «Ашдод» (Ізраїль) зовсім трохи не дотягнула до «призів», фінішувавши четвертою.
Водночас сам український гросмейстер за підсумками баталій, у яких брали участь 62 колективи, здобув звання кращого шахіста, що змагався на першій дошці.
Граючи в статусі лідера «Ашдоду», за який, до слова, також виступали українці Андрій Волокітін та Олександр Мойсеєнко, Василь Іванчук набрав 5,5 із 7 можливих очок.
При цьому найбільш яскравою на турнірі стала його перемога чорними над четвертим шахістом планети — французом Максимом Вашьє-Лагравом.
Водночас найкращий колективний результат серед чоловічих команд продемонстрував македонський «Алкалоїд», кольори якого захищали українці Павло Ельянов та Юрій Криворучко.
Обоє українських «збірників» активно попрацювали на благо свого клубу — не програвши жодної партії, вони заробили 4,5 з 6 та 5 із 7 очок, відповідно.
Непоганою грою у Нові-Сад відзначився ще один член національної збірної України Антон Коробов.
Заробивши для російського «Сибіру» (шосте місце на турнірі) п’ять з шести можливих пунктів, харків’янин розжився додатковими рейтинговими балами, котрі дозволили йому в рейтингу ФІДЕ впритул наблизитися до позначки 2700.
Відзначимо, що на Європейському шаховому кубку змагалася й одна всуціль українська команда — «Луг Покер Чесс», але через відсутність у своєму складі рейтингових гравців посіла невисоке 16-те місце.
У змаганнях жінок українські гросмейстери також представляли іноземні клуби. Дві найсильніші вітчизняні шахістки, що входять до «топ-10» жіночого рейтингу ФІДЕ — Марія та Ганна Музичук, — змагалися пліч-о-пліч з чинною чемпіонкою світу Хоу Іфань.
Китаянка підтвердила свою силу, вигравши в Нові-Сад усі свої партії. Результат екс-чемпіонки світу Марії Музичук на «Європейському кубку» також заслуговує відзнаки — 6,5 із 7 можливих очок. Не дивно, що їхня команда — «Шаховий гурток «Монте-Карло» — достроково здобула перемогу в Нові-Сад.
Призовим став цьогорічний клубний чемпіонат Європи й для іншої української екс-володарки світової шахової «корони». У складі російської «Югри» харків’янка Анна Ушеніна отримала «бронзу» жіночого турніру.
Іще одна представниця жіночої збірної України, котра допомогла «синьо-жовтим» виграти олімпійську «бронзу», — Наталя Жукова, на шаховому Кубку Європи представляла сербську команду «Єліца», котра фінішувала восьмою.
ТАБЛО
Матч за звання чемпіона світу (Нью-Йорк, США). Третя партія. Карлсен (Норвегія) — Карякін (Росія) — 0,5:0,5. Рахунок у матчі — 1,5:1,5.
У жодній із трьох стартових партій суперникам не вдалося визначити переможця.