У Львові в колишній російськомовній школі вчать східних мов і бойових мистецтв

29.09.2016
У Львові в колишній російськомовній школі вчать східних мов і бойових мистецтв

«У нашій школі розуміють російську мову, знають і шанують Миколу Гумільова та Анну Ахматову, проте розмовляють тільки державною мовою» — таке оголошення висить на дверях приймальні директора Львівської середньої школи східних мов.
 
Ще донедавна це була 35-та російськомовна школа у Львові, розташована у самісінькому центрі міста, на вулиці провідника УПА Романа Шухевича. А сьогодні це школа східних мов.
 
Першокласникам усі предмети викладають лише українською мовою.
 
Ініціативна група львів’ян після Майдану почала домагатись у Міністер­стві освіти та Львівській міській раді змінити тип школи. Процес був досить тривалий, та й російськомовний педагогічний колектив чинив опір.
 
Утiм удалося цього року відчинити двері першої в Україні школи східних мов і бойових мистецтв. Тепер учні вивчають японську і турецьку, а також англійську і російську мови, наступного року запровадять китайську, грузинську, польську. 
 
Учителям запропонували перейти на українську мову на уроках. Але ще й понині існує опір групи російськомовних педагогів і батьків. 
 
Учні школи тепер займаються і бойовими мистецтвами — айкідо, джиу-джицу, карате, ушу. Адже в програмі розвитку школи, яка ухвалена як експеримент до 2020 року, фізкультура включає східні єдиноборства. 
 
Директор школи Олександр Козловський, фахівець із бойових мистецтв, розповідає, що вперше за останні роки у цій школі збільшилась кількість учнів, і школярі навчаються від першого до одинадцятого класів, чого раніше не було.
 
Однак на сьогодні 160 школярів — це ще мало, тому важливо підняти престиж школи, яка впродовж минулих років мала найнижчі рейтинги у місті. Переважна більшість батьків очікують, що в українській школі особистість школяра буде у центрі уваги. 
 
«Ми вперше набрали перший клас, бо у колишню 35-ту школу не хотіли віддавати своїх дітей. У нас не було 5-го і 9-го класів. Ми набрали 9-й клас iз нуля, бо прийшли нові вчителі, школа змінила свій тип. У січні запустимо громадський проект для всіх — лінгвістичний центр із вивчення мов. Саме через мови, історію, культуру, бойові мистецтва людина може якісно пізнавати світ і змінювати свій внутрiшнiй всесвіт. Коли ми говоримо про вивчення бойових мистецтв на базі нашої школи, маємо за мету трансформування особистості, ми хочемо у дитині розвинути сильну особистість, яка через бойові мистецтва знатиме культури народів Сходу. Ми віримо в цю справу, маємо 20 років досвіду. Я знаю, що 90% тих, хто проходить через бойові мистецтва, стають якісно новими людьми», — наголосив Олександр Козловський.