Кондиціонери можуть спричинити застуду і навіть пневмонію

26.07.2016
Кондиціонери можуть спричинити застуду і навіть пневмонію

Працювати в спеку в офісі — випробування непросте. І рiч не тільки в тому, що в «гарячі» дні важко зосередитися й ефективно виконувати звичну роботу. Адже, здавалося, є кондиціонери, вентилятори...
 
Але в тому-то й річ, що саме охолоджувачі повітря часто стають причиною застудних недуг. Лікарі стверджують: найбільша кількість звернень по допомогу серед офісних працівників — через кондиціонери. 
 
«Різниця між температурою надворі й у приміщенні не повинна перевищувати 3-4 градуси, — пояснює лікар-терапевт Ольга Шидловська. — Тому ми не рекомендуємо встановлювати температуру кондиціонера нижче 23-25 градусів. Однак люди, яким гаряче, не враховують цього моменту. А тим часом різкі перепади температури — понад 10 градусів — можуть викликати так званий тепловий стрес, через що імунітет зазнає значного удару. Інший важливий момент — правильно вибране робоче місце в кімнаті. Не можна, аби воно було під прямим потоком прохолодного повітря. Достатньо 15-20 хвилин, аби продуло шию або бік, а на лікування знадобиться значно більше часу».
 
Крім того, хоча б двічі на півроку кондиціонери потребують професійного очищення. Інакше, каже лікар, замість чистого прохолодного повітря людина вдихатиме суміш патогенних мікробів, які можуть серйозно зашкодити здоров’ю, зокрема спричинити важку форму пневмонії.
 
Лікарі радять періодично вимикати кондиціонер, відчиняти вікна, дозволяючи природному протягу відновити повітря в приміщенні.
 
Знавці різних премудростей, зокрема, «як перехитрити спеку», радять рецепт швидкого охоло­дження повітря. Якщо під вентилятором чи напроти нього поставити кілька пляшок із замороженою водою або ємність із льодом, це створить ефект кондиціонера, і температура в приміщенні знизиться на 3-4 градуси.
 
У спеку доцільно прибрати килимові покриття і частіше протирати підлогу холодною водою. Зволожувач повітря також стане в пригоді.
 
Якщо не маєте спеціального апарата — можна розпилювати воду ручними розпилювачами. Достатня вологість повітря влітку — важлива умова доброго самопочуття.