СПЕКтральний аналіз: температура в Україні підніметься до +37°

24.06.2016
СПЕКтральний аналіз: температура в Україні підніметься до +37°

Зроблю собi дощ.

За прогнозом синоптиків, у найближчі дні в Україні переважатиме спекотна погода, стовпчики термометра місцями сягнуть позначки +37°. Про це також повідомили і в Управлінні безпеки дорожнього руху ДПД Національної поліції України. «Настійливо радимо водіям враховувати погодні умови при плануванні поїздок, особливо на далекі відстані», — застерігають правоохоронці. В поліції радять перед дорогою подбати про достатній запас прохолодної води та необхідні ліки, впродовж подорожі уникати вживання жирної і солоної їжі. «В спеку особливу увагу потрібно звернути на систему охолодження двигуна, рівень мастила, стан гальмівних колодок та тиск у шинах», — додали в Управлінні безпеки дорожнього руху.
 
На всій території України очікується спекотна погода, переважно без опадів. Повітря прогріється в середньому до + 28-30 градусів, а на півдні країни — до + 35-37 градусів. На заході країни, а також у Житомирській, Рiвненськiй і Вінницькій областях збережуться складні погодні умови з дощами і грозами. Температура повітря в цих регіонах буде триматися в межах + 27-31 градусів. Опади можливі також у Київській, Чернігівській і Черкаській областях. У ­решті регіонів — переважно сонячно, температура повітря сягне позначки + 30-36 градусів. 
 
У спекотнi днi людина втрачає 3,5 лiтра рiдини. «Пийте воду часто й потроху, щоб пiдтримувати її оптимальний вмiст в органiзмi. При температурi повiтря понад плюс 30 градусiв слiд випивати не менш як пiвлiтра води за годину — приблизно склянку кожнi 20 хвилин. Для пiдтримки iмунiтету та зниження iнтоксикацiї органiзму споживайте фрукти й овочi. Не вживайте важкого спиртного, кави, чаю та iнших кофеїновмiсних напоїв, аби часто не бiгати в туалет i таким чином не пiдсилювати зневоднення.
 
I ще: у спеку не рекомендують застосовувати електричнi вентилятори, бо вони пiдвищують зневоднення органiзму», — говорить «УМ» сімейний лікар Валентина Роженюк. Вона також радить зменшити тривалість перебування на сонці та подумати про свою шкіру. «Пектися пiд сонцем — шкiдливо. Ультрафiолет, як i радiацiя, має здатнiсть накопичуватися в органiзмi людини та проявлятися згодом — швидше старiтиме шкiра, виникатимуть пухлини, рак, хворiтимуть внутрiшнi органи людини. Ультрафiолетове опромiнення дiє й у тiнi, вiдбиваючись вiд асфальту, води чи вiкон. Не можна перебувати на сонцi дiтям до двох рокiв, адже дитяча шкiра у два-три рази тонша, нiж у дорослих. Небезпечно перебувати на сонцi й тим, у кого хронiчнi хвороби та свiтла шкiра — у них вища ймовiрнiсть опiкiв. У зонi ризику — також люди, в яких багато родимок на тiлi. Адже пiд впливом ультрафiолету родимка може перерости у злоякiсну пухлину. Вiд 10-ї до 16-ї години ультрафiолетовi променi особливо агресивнi, тому в цей час засмагати категорично заборонено. Сонячного випромiнювання, пiд яке потрапляє людина, навіть ідучи вулицею, цiлком достатньо, аби забезпечити вiдповiдну кiлькiсть вiтамiну D», — додає лікар.
 
Нагадаємо, що цього тижня через складні метеоумови на Прикарпатті під деревом загинула 57-річна жінка. Стихія пошкодила дахи майже у сотні будинків і споруд, а також повалила понад 80 дерев. Найбільше постраждали Надвірнянський, Коломийський, Богородчанський, Калуський, Тисменицький, Тлумацький райони, а також Івано-Франківськ. Як передають рятувальники, в Івано-Франківській області без електропостачання залишилися 60 ЛЕП і 90 населених пунктів, половина з яких — частково. А на Закарпатті випав аномально великий град. У деяких місцях потужні опади пробили дахи будинків і залишили вм’ятини на автомобілях. Також у регіоні було оголошено штормове попередження: пройшли сильні зливи, грози і шквали.