Інтернет викликає емоційне вигорання. Ідеться про емоційне або фізичне виснаження, зниження мотивації внаслідок тривалого стресу або розчарування. За словами фахівців, регулярне використання інтернету позбавляє підлітків інтересу до навчання. А це, у свою чергу, збільшує ризик інтернет-залежності.
Учені проаналізували дані понад 3000 підлітків iз Гельсінкі у віці від 12 до 14 та від 16 до 18 років. До першої групи входили учні 6-го класу, які народилися в 2000 році, а до другої — учні старших класів, які народилися в 1997 році. Дослідники виявили: інтернет-залежність зазвичай розвивалася у підлітків, які втратили інтерес до навчання.
У старшому підлітковому віці симптоми депресії і вигорання частіше зустрічалися серед дівчат, ніж серед хлопців. При цьому хлопці страждають від інтернет-залежності частіше, ніж дівчата. Дослідники вважають: підвищення мотивації до навчання, активна участь у житті школи та зміцнення психічного здоров’я захистять підлітків від інтернет-залежності.
До речі, мобільні засоби — телефони, смартфони, планшети — завдають більше шкоди, ніж користі. Як підтверджують наукові дослідження, залежність від мобільних технологій — причина депресії і тривожності у молодих людей. Такого висновку фахівці дійшли у результаті опитування понад 300 студентів. Опитування допомогло з’ясувати, як часто студенти користуються телефоном та інтернетом. Враховували також психічне здоров’я і фактори, які змушують людей користуватися мобільними засобами. Виявилося: ті, хто зізнався в залежності від мобільних телефонів та інтернету, частіше мали виражені ознаки депресії і тривожності.