У вівторок пострадянські команди — московський «Локомотив» та київське «Динамо» — виявили свою неготовність до того, щоб скористатися слабкістю рейтингових фаворитів Ліги чемпіонів. Якщо це проблема психології, то тоді доведеться визнати, що принаймні у футболі ми значно відстали навіть від своїх найближчих сусідів зі Східної Європи. Бо позавчора чеська «Спарта» і турецький «Бешикташ» показали, як треба карати багатий Захід за нічим не підтведжену пихатість на початку єврокубкового сезону.
Думається, остання середа може так і залишитися найприбутковішим днем для букмекерів у цій Лізі чемпіонів. Адже не варто сумніватися, що на перемогу гостей у Лондоні могли ставити хіба що найменш тверезомислячі оптимісти в Туреччині. «Челсі» ж зазнав першої поразки відтоді, як контрольний пакет акцій клубу придбав російський мільярдер Роман Абрамович. Нарешті всі побачили хиби його політики безконтрольної купівлі величезної маси гравців. Незіграність новачків рано чи пізно повинна була позначитися на результатах. Звичайно, тепер можна пояснювати сенсацію помилкою тренера, який у порівнянні з недільним матчем з «Астон Віллою» зробив у стартовому складі п'ять змін. З чого виходив Клаудіо Раньєрі, думаю, розбереться губернатор Чукотки, але проти потенційного аутсайдера групи наставник англійців виставив трьох (!) центральних захисників, залишивши на лаві запасних забивного Джиммі Флойда Хассельбайнка. Цікаво, що голландець забивав у кожному (!) з попередніх п'яти матчів. Цього ж разу суттєво понизив свої «акції» іменитий дует форвардів Ернан Креспо — Адріан Муту.
Але визначальними у події, про яку цими днями говоритиме вся спортивна Європа, стали не внутрішні проблеми лондонських «поліцейських», а сам факт того, що «Бешикташ» відважився вміло скористатися з цього. «Динамо» цього не зробило у Мілані, ще раніше — «Дніпро» у Гамбурзі, можливо, тому що в них не знайшлося Сергена Ялчіна — автора двох історичних голів у ворота Карло Кудічіні. А можна у висновках піти ще далі: Михайличенко і його колеги не вiдважилися зробити «хід конем», як тренер далеко не кращого на берегах Босфору клубу «Бешикташ» Мірча Луческу, котрий перед матчем заявив, що прибув «виконувати головну роль». Як виявилося, даремно англійські колеги посміхалися. Адже два форварди — швидкісний Ібрагім Узулмез та «центровий» Серген Ялчін — з перших хвилин стали великою проблемою для «синіх». Цікаво, що оригінальний варіант «виїзної моделі» приніс успіх «Бешикташу» попри те, що майже весь другий тайм турки грали в меншості — Ільхан Мансиз отримав друге попередження за удар у порожні ворота після свистка. Відзначимо, що це друга поразка «Челсі» в останніх 40 єврокубкових матчах.
Те, що не вдалося англійському «клубу мільйонерів», а саме — врятуватися від ганьби на очах своїх уболівальників, — зробив «Лаціо». У Римі теж несподівано для Старого континенту після першого тайму з рахунком 2:0 вигравали гості, чеська «Спарта». В обох гольових епізодах своє вагоме слово сказав вічно молодий ветеран пражан Карел Поборськи. Врятував римлян голеадор Сисіне Інзагі, молодший брат міланського Піппо. Сімоне зробив свій другий дубль у цій Лізі чемпіонів, хоча один із голів забив із пенальті після власної ж артистичної симуляції.
Цікавий матч відбувся у Португалії і не лише тому, що зустрічалися амбітні суперники. Як на мене, перемога «Реалу» стала яскравим свідченням того, як не треба ставати заручником «сухих» показників тактико-технічних дій чи взагалі будь-якої статистики. Найголовніше, щоб за кожною цифрою був якісний зміст. А ознакою «королівського клубу» сьогодні є не просто набір найдорожчих гравців у світі, а їх безумовно високий клас. Чи могли б адепти статистичних показників вгадати перемогу мадридців із рахунком 3:1, якби виходили лише з показників матчу? Отже, «Порту» — «Реал»: удари в отвір воріт — 8:7, повз ворота — 7:3, кутові — 6:1, фоли — 19:12, володіння м'ячем (у відсотках) — 48:52.
Антирекламою Ліги чемпіонів у другому турі став поєдинок у Віго. Те, що «Сельта» гратиме обережно проти діючого володаря Кубка європейських чемпіонів, передбачалося. Але щоб «Мілан», маючи в складі Андрія Шевченка, випущених на заміну Філіппо Індзагі та Рівалдо, діяв настільки повільно і з озиранням на свої тили, передбачити було важко. Загалом система Карло Анчелотті дає свої плоди, адже міланці, скажімо, продовжили свою безпрограшну серію в Лізі до 7 матчів. Та й узагалі, як можна критикувати фаворита у цій парі, якщо подібна гра минулого сезону принесла йому почесний трофей? Та й зараз «Мілан» залишився лідером групи перед двома матчами з аутсайдером — «Брюгге». Бельгійці ж, схоже, самі не знають, навіщо вийшли в елітний турнір, бо виглядають відвертими статистами. Наш Сергій Серебренников в матчі з «Аяксом» знову залишився в запасі.
На офіційному сайті УЄФА звіт про матч у Німеччині назвали «Несподівано грізний «Штутгарт». Хоча у бундеслізі знають, що ця команда традиційно агресивна в атаці. Звичайно, «Манчестер юнайтед» — не той суперник, щоб проти нього грати відкрито, але принаймні прагнути до вірності своїй грі можна завжди. «Манкуніанці» з перших хвилин засвідчили перевагу у володінні м'ячем та точності передач, але «шваби» у своїх моментах на вістрі атаки виглядали гостріше. Перемога німців виглядає ще логічнішою, якщо зважити не те, що основний голеадор гостей Рууд ван Ністелрой був майже непомітним на полі, хоча й забив свій гол із «провокаційного» пенальті.