Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Джамала віддає перевагу одягу українських дизайнерів.
Стартував концертний тур Джамали містами України. Коли його планували-організовували, співачка ще не мала титулу переможниці цьогорічного «Євробачення». У рамках туру одним iз перших із перемогою її привітав Львів. Напередодні клубного концерту, 21 травня, новоспечена народна артистка зустрілася з мером Андрієм Садовим та залишила львів’янам автограф у Книзі почесних гостей міста. «Хочу, щоб усі наші мрії здійснились. У нас є все. Я в це дуже вірю. В наш новий подих. З любов’ю, Джамала», — написала співачка.
Одним із найактуальніших питань було місце проведення «Євробачення-2017». «Зараз усі дебатують, де має проводитись Євробачення -2017. Треба, щоб була консолідована позиція в країні. Треба почути думку Європейської мовної спілки. Цю подію треба максимально використати для промоції нашої країни. Я пригадую, який ефект ми отримали від проведення Євро 2012», — говорить мер Львова.
Україна в жодному разі не повинна віддавати свою перемогу і право приймати «Євробачення-2017», переконана Джамала. «Це для нас великий економічний поштовх, адже приїде багато фанів. Цьогоріч «Євробачення» мало рекордну кількість глядачів — понад 300 млн.». Співачка також підкреслила, що і Львів, і Київ мають шанси провести конкурс у своєму місті: «Я привезла, а ви самі вирішуйте, де. Мені здається, що і Львів, і Київ були б гарними містами, щоб зустріти іноземців.
Джамала додала, що в Стокгольмі була просто неймовірна атмосфера. І не їжа, не архітектура її створювали, а саме люди, завжди готові допомогти. Відтак вона звернулася з проханням до всіх українців, щоб ми почали працювати над собою. Бо хоч українці й надзвичайно добрі та щирі, потрібно бути толерантнішими до всіх, щоб зустріти іноземців як рідних. І щоб згадки про Україну були якнайкращі: «На Євробачення до України приїдуть різні люди, різних культур. Ми маємо показати, що ми, українці, насправді добрі, привітні, толерантні», — наголосила Джамала.
Не обійшлося і без лірики: «Моя любов до Батьківщини прихована між нотами. Але її так багато», — зізналася співачка.
На питання про ставлення до нагород співачка пояснила, що головною нагородою для неї було те, що коли вона поверталася зі Стокгольма, у київському аеропорту на неї чекало дуже багато людей. А ще додала: «Я не люблю конкурси, тому що вони схожі на спорт. А я — музикант. Але я мріяла про цю перемогу для України».
Джамала повідомила, що відмовилась їхати з Петром Порошенком на саміт до Туреччини. «Я не поїду, бо так мені комфортно. Бо я передусім музикант і не хочу з цим розривати зв’язок. А саміти, спічі розривають цей зв’язок», — сказала вона.
Співачка пояснила, що пішла на конкурс заради музики й історії. Концерти для неї важливіші, тому вона не готова змінювати свої гастрольнi плани.
Нагадаємо, у понеділок у Стамбулі на Всесвітньому гуманітарному саміті обговорювали питання незаконної окупації Росією українського Криму та факту порушення міжнародного права на півострові.
Виконавиця у Львові потішила фанів новиною про те, що відома американська компанія Universal запропонувала їй співпрацю. Тож незабаром світ почує не лише її англомовні, а й україномовні пісні. Тим часом уже сьогодні увечері Джамала співатиме у Києві, в Палаці «Україна».
Джамала розповіла, що все, що поїхало з нею на конкурс «Євробачення-2016», було українським, навіть взуття. «Всі виконавці працювали зі шведськими стилістами, більшість графічного дизайну теж було зроблено «на місці». Я можу пишатися тим, що все, що ви бачили на сцені, було українським. Гримери, дизайнери, стилісти та вся моя команда вірили в мене та підтримували, вони обіймали і казали, що я найкраща».
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>