Національний банк України завершив уведення банкнот нового зразка. Останньою у списку купюр виявилася найуживаніша — одногривнева банкнота. За словами виконувача обов'язків глави НБУ Арсенія Яценюка, який представляв журналістам «новинки», її планують ввести в обіг із 1 грудня цього року. Банкноти нового зразка функціонуватимуть нарівні з банкнотами різних років випуску. Розмір «свіженької» гривні — як нової «п'ятірки»: 63 на 118 міліметрів, домінуючий колір — сіро-зелений. На лицьовій стороні банкноти розміщений дещо змінений портрет Володимира Великого: князь на ній у шапці, з іншою зачіскою та бородою замість вусів.
У верхній частині поля водяного знаку надрукований напис «Національний банк України», під яким розміщений підпис глави НБУ. Праворуч від напису розміщений декоративний елемент із зображенням малого державного герба України. Цифрове позначення номіналу «1» написано в нижній частині банкноти — зліва, в орнаментній смузі. Напис «1 гривня» розміщений вертикально з правого боку банкноти. Дизайн лицьової та зворотної сторони доповнюють орнаменти, розетки, захисні сітки антисканерів. На зворотному боці, у центрі банкноти, надруковано зображення града Володимира фарбою сірого кольору. Цифрове позначення номіналу «1» розміщено в лівій частині банкноти. У нижній частині — рік випуску, а серійний номер двічі горизонтально надрукований у лівому нижньому кутку червоним кольором і в правому верхньому — чорним. До речі, це вже третій дизайн гривні за 12 років.
До кінця року НБУ планував випустити 50 мільйонів банкнот. За приблизними підрахунками, це коштуватиме близько 800 тисяч доларів. Як запевнив пан Арсеній, гривня має удосконалену систему захисту — отож охочих підробити її не знайдеться (хоча б тому, що номінал у цієї банкноти «неходовий»).
Окрім паперової гривні, НБУ вводить ще й нову металеву — її запустять з 25 жовтня. Саме ця «копійчина» й має стати незабаром основною. На аверсі монети — стандартне зображення «1», написи «одна гривня», «Україна» і малий герб України. На реверсі — Володимир Великий, який в одній руці тримає Десятинну церкву. До кінця року буде викарбувано 13 мільйонів таких монет. Але на цьому Нацбанк зупинятися не збирається: так, окрім випуску основної монети номіналом в 1 гривню, планується випустити додаткові тематичні одногривенні монети, на реверсі яких буде присвячення тим або іншим темам з історії України. А пояснює Арсеній Яценюк це тим, що не всі українці мають доступ до пам'ятних і ювілейних монет. Першою стане тема 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця монета вийде 3-мільйонним тиражем.
Як запевнив Арсеній Яценюк, протягом наступного року українські гроші повністю поновлять. Наразі НБУ вже замінив банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 гривень. Не зачіпатимуть поки що банкноти у 100 і 200 гривень — НБУ не вважає доцільним проводити їх заміну, оскільки у сховищі Нацбанку є достатньо нових банкнот цих номіналів, а ті, що перебувають в обігу, майже не зношені, оскільки не користуються широким попитом. Скільки було витрачено бюджетних грошей на заміну всіх банкнот, пан Арсеній, щоправда, не сказав (мовляв, конфіденційна інформація), однак зазначив при цьому, що НБУ витратив коштів у 2-3 рази менше, ніж витрачають на подібні операції країни Європи. Так, 1 тисяча нових банкнот коштує від 15 до 20 доларів.