Караоке на майданах

06.10.2004

      У Гарвардському університеті США вже вчетверте відбулася церемонія вручення жартівливих «Ігнобельських премій» — відзнак за доволі кумедні й незвичні відкриття й праці. Зокрема, медальйоном із фольги ручної роботи відзначено винахідника караоке, 64-річного японця Дайсуке Іноуе. Крім «медалі», Дайсуке-сан отримав також сертифікат на свій витвір, завірений трьома лауреатами справжньої Нобелівської премії. Заслуга Іноуе, на думку організаторів премії, полягає в тому, що він винайшов «абсолютно новий спосіб спілкування, який вчить людей терпіти одне одного». Винайшовши «порожній оркестр» (а саме так перекладається з японської «караоке») і заохотивши людей до співу під музику слідом за словами, що з’являються на екрані, Дайсуке Іноуе справив величезний і зовсім не передбачуваний вплив на світ, заявив на церемонії редактор журналу «Аннали незвичайних досліджень» Марк Абрамс.

      Японцеві, звісно, було приємно за такі слова, хоча насправді, мабуть, найбільшою відзнакою для нього є існування мільйонів користувачів караоке в усіх куточках земної кулі.

А разом з паном Іноуе, до речі, відзначили ще дев’ятьох «ігнобельських» лауреатів. Зокрема, повідомляє РІА «Новости», мешканця Чикаго — автора «наукового обгрунтування безпечного вживання харчових продуктів упродовж 5 секунд з моменту їх падіння на підлогу»; науково-дослідницьку бібліотеку Флориди, яка складає історію нудистського руху, аби всі могли побачити її в картинках; двох американських викладачів, котрі «дослідили вплив музики в стилі кантрі на прийняття рішення про самогубство» тощо.