Чотири українських олімпійці проведуть останні місяці року не тільки у постійних тренуваннях — найкращі спортсмени світу 2004 року об'їздять усю Україну, відвідуючи дитячі будинки. Соціальна акція «Разом переможемо» — спільна ініціатива компанії «Київстар» та українських олімпійців — розрахована, перш за все, на дітей-інвалідів та дітей-сиріт. Так, дітлахи з 8 регіонів України — Києва, Чернігова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Харкова, Львова та Криму — зможуть на власні очі побачити й поспілкуватися з Оленою Костевич (чемпіонкою у стрільбі з пневматичного пістолета), Юрієм Білоногом (чемпіоном у штовханні ядра), Юрієм Нікітіним (чемпіоном зі стрибків на батуті) та Ганною Безсоновою («бронзовою» чемпіонкою з художньої гімнастики). За словами олімпійців, свою місію в акції вони бачать у моральній підтримці обездолених дітлахів, генеральний спонсор — у матеріальній допомозі. Так, гості завітають до інтернатів не з порожніми руками: заздалегідь ознайомившись із потребами кожного з дитбудинку, учасники акції привезуть замовлений спортивний інвентар та грошову допомогу по 25 тисяч гривень. 19-річна Олена Костевич, хоч і вважає олімпійців людьми сильними духом, однак не приховує, що переживає щодо майбутніх зустрічей: «Я знаю, що це буде важко для нас морально, бо їдемо ми до найбільш не захищених дітей, у яких є проблеми зі здоров'ям, але ми маємо це зробити».
Перша зустріч із дітлахами вже відбулася в Києві — у школі-інтернаті №3, де навчається 121 дитина. Олімпійці жартували з малими, розповідали життєві історії і фотографувалися на пам'ять разом із символічним чеком. Окрім того, дитячому будинку подарували устаткування для нового спортзалу. Наступним буде дитячий будинок змішаного типу в Боярці.
«Коли мені зателефонували й запропонували взяти участь у цій благодійній акції, — згадує Юрій Білоног, — я одразу погодився, бо маю у житті подібний досвід і знаю, як важко жити без підтримки батьків: 13 років я навчався у спортивному інтернаті в Херсоні (а сам — із Сумської області). Нам би хотілося допомогти цим дітям визначитися у житті». Зараз олімпійці продумують урочисті звернення до дітей і готові провести в інтернатах уроки фізкультури, вигадуватимуть цікаві ігри, розкажуть про олімпійські будні. Можливо, допоможуть матеріально — кожен від себе. Так, Юрій Білоног допомагає дитячій спортивній школі у рідному місті — купує інвентар, спортивну форму, а Юрій Нікітін пригадує, що одного разу для переможців дитячих спортивних змагань купив ящик морозива. «У легкій атлетиці другому бігти завжди легше, ніж першому, — каже Юрій Нікітін, у якого, до речі, підростає син, — до нашого «локомотиву» необхідно причепити ще кілька вагонів і вказати колію, якою необхідно прямувати цим дітям у житті. Спорт — це хороша справа, яка допомагає забувати про багато проблем. Якщо ми допоможемо своєю акцією хоча б десятьом дітям, ми будемо вважати це нашою спільною перемогою».
До речі, організатори кажуть, що зверталися із пропозицією взяти участь в акції до багатьох олімпійців, однак знайшли вільний час і бажання лише четверо спортсменів.
Довідка «УМ»
За статистикою, в Україні нараховується більш ніж 150 тисяч дітей-інвалідів, кількість сиріт сягає 300 тисяч. 30 відсотків з них живуть в інтернатах.