Антикризовий економічний план

18.03.2016
Антикризовий економічний план

Ляшко зустрівся з працівниками «Турбоатому». Політик переконаний, такі підприємства держава повинна розвивати, а не продавати.

«Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що в 2016 році українська економіка зросте не на 2%, як прогнозувалося раніше, а на 1%. Каже, що її «не тішить стан справ в агросекторі та металургії». А що зробив уряд, щоб поліпшити ситуацію і в металургії, і в агросекторі, і в інших галузях реального сектору економіки?» — обурився Олег Ляшко.

За словами нардепа-радикала, урядові ініціативи якраз були спрямовані проти українських промисловців та аграріїв. Зокрема:

— підвищення податкового навантаження та урізання спецрежиму для аграріїв (а спочатку намагались узагалі ліквідувати спецрежим);

— затвердження квот на експорт металобрухту обсягом 1,1 млн. тонн на 2016 рік, що створює дефіцит сировини для вітчизняних металургів;

— намагання підвищити тарифи на залізничні вантажоперевезення, внаслідок яких український гірничо-металургійний комплекс може «піти на дно» і потягти за собою всю економіку;

— спроба ліквідації податкових пільг у промисловій нерухомості, які ми таки відстояли в парламенті завдяки зусиллям Радикальної партії.

І цей перелік, за словами Ляшка, на жаль, можна довго продовжувати.

Розуміючи хибність урядового економічного курсу, Радикальна партія запропонувала альтернативний економічний план, надіславши відкрите звернення Президенту, Голові Верховної Ради та Прем’єр-міністру України, з яким можна ознайомитися за посиланням http://www.slideshare.net/galasyuk/ss-57665693» або на сторінці Олега Ляшка у Facebook. Комплексний антикризовий план розвитку економіки України, запропонований радикалами, передбачає радикальні інституційні реформи та подолання корупції, фінансову стабілізацію, здобуття енергетичної незалежності, цілеспрямований «розігрів» національної економіки через стимулювання інвестицій, експорту та споживчого попиту, в тому числі з використанням міжнародної фінансової допомоги, а також соціалізацію економіки.

Більше того, на виконання вищевказаного плану Радикальною партією вже внесено до парламенту низку законодавчих ініціатив, зокрема:

— законопроект №3872 щодо тимчасового «замороження» розміру земельного податку для промисловості та аграріїв;

— законопроекти №3868 та №3873, спрямовані на ліквідацію внутрішнього дефіциту сировини для металургійних підприємств;

— законопроекти №2554а та №2555а, спрямовані на залучення інвестицій, у т.ч. іноземних, у реальний сектор економіки України через виробничі майданчики з готовою інфраструктурою та податковими стимулами (індустріальні парки);

— законопроект №2142а про створення експортно-кредитного агентства, що забезпечить зростання експорту продукції з високою доданою вартістю, формування профіциту торговельного балансу та довгострокову стабілізацію курсу гривні та ін.

«Радикальна партія закликає до негайної зміни державної економічної політики та невідкладної, скоординованої між усіма гілками влади, реалізації запропонованого Антикризового плану розвитку економіки», — наголосив Ляшко.