Лише третій матч у 9 турах проводив удома київський «Сокіл» у відкритому чемпіонаті Білорусі, і вперше підопічні Олександра Сеуканда виступали на своїй рідній ковзанці — «Авангард», а не в Палаці спорту, де лід далеко не найкращої якості. Шанувальники хокею скучили за своєю командою і вщерть заповнили всі можливі місця навколо льоду. Після двох з половиною тисяч глядачів у Палаці спорту «Авангард», розрахованому на 700 місць, важко було вмістити всіх бажаючих.
Не досить вдале турне до Білорусі — дві поразки, перемога і нічия — викликали побоювання щодо форми, в якій перебувають наші хокеїсти. І звітну гру явно активніше почали гості з Гродна, серед яких помітними були й четверо українців — колишні «соколята» Благий, Савченко, Лясковський і Рублівський. Першого кидка по воротах «Німана» господарі змогли завдати лише на 5-й хвилині. Але в середині періоду підопічні Олександра Сеуканда нарешті спромоглися закрутити карусель у зоні білорусів — шайбу хоч і не закинули, та оплески глядачів заслужили.
Багато боротьби спостерігалося на льоду і в другій 20-хвилинці. Кияни підвищили темп, і це таки принесло результат. При грі чотири на чотири Савенко з Бобровниковим виїхали на одного захисника, який, намагаючись перехопити шайбу, зрізав її у власні ворота. А вже за 55 секунд, як виявилося, усі питання стосовно переможця кидком з незручної руки зняв Роман Сальников.
У третьому періоді українська команда діяла переважно на утримання рахунку. Втомилися гравці, побільшала кількість помилок (обов’язкову за регламентом молодіжну ланку Олександр Сеуканд усе ще вважає не готовою до гри на такому рівні). Кілька разів недоречно втрачав шайбу Полоницький, але його вдало страхував Гунько, який був одним з кращих на майданчику.
«Ми знали, що «Сокіл» — досвідчена команда, яка демонструє захисний хокей. Але мені сподобалося, що при цьому кияни діяли комбінаційно в нападі і дуже грамотно в обороні», — відзначив після завершення поєдинку тренер гродненців Володимир Шенько. До речі, про українських легіонерів у «Німані» він сказав так: «Нормальні хлопці, ніяких питань до них по відношенню до справи немає. Навіть таким складом ми намагатимемось пробитися до «плей-оф».
Олександр Сеуканд у свою чергу підсумував: «Ми серйозно налаштовувалися на суперника, який першим відібрав очки у лідера чемпіонату — мінської «Юності». І чи не вперше вдало, без спадів зіграли всі три періоди, хоча в нас і доволі вікові гравці. Я радий, що після кількох невдалих матчів знайшов свою гру наш голкіпер — Євген Бруль, якого у двох зустрічах поспіль визнавали одним із кращих. Водночас нас усе ще підводить реалізація гольових моментів — для її підвищення треба продовжувати працювати на тренуваннях».
ТАБЛО
«Сокіл» (Київ) — «Німан» (Гродно) — 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
«Сокіл»: Бруль (Селіверстов); Полоницький — Гунько, Савенко — Бобровников (к) — Матвійчук; Ісаєнко — Савицький, Литвиненко — Гончаренко — Сальников; Полковников — Ладигін, Харченко — Гніденко — Пастух
Шайби: 33.54 — Савенко (Бобровников) — 1:0; 35.49 — Сальников (Ісаєнко, Литвиненко) — 2:0
Штраф: 8 — 8
Результати інших матчів 9-го туру: «Юність» — «Металургс» — 5:2, «Хімік-СКА» — «Динамо» — 3:0, «Вітебськ» — «Керамін» — 5:6, «Хімволокно» — «Рига-2000» — 5:4, «Гомель» — «Брест» — 7:0.
Турнірне становище: «Юність» — 21, «Керамін» — 19, «Сокіл» — 17, «Хімік-СКА», «Металургс», «Хімволокно» — 16, «Німан», «Рига-2000» — 12, «Динамо» — 10, «Гомель» — 9, «Брест» — 5, «Вітебськ» — 3.