Цей поєдинок у суперважкій категорії для обох суперників був останнім шансом для повернення в еліту. Точніше, повертатися після дещо дивної поразки Лемону Брюстеру мав Володимир Кличко, який уже володів одним із поясів чемпіона світу, тоді як Деверріл Уїльямсон лише прагнув потрапити у коло співшукачів титулів. Американець напередодні стверджував: «Якщо Росс П'юріті, Коррі Сандерс та Лемон Брюстер могли створити умови, за яких Володимир програв, то чому я цього не можу зробити?»
У таборі українського суперваговика традиційно все було спокійно. Хоча, звернімо увагу, Віталій напередодні сказав, що в разі поразки на молодшого брата чекає кар'єра в Голлівуді. Жарт був досить гірким. Правда в тому, що в професійному боксі «високих досягнень» нокаутовані на п'єдестал не повертаються або повертаються вже не тими. Тим більше після ударів у цій ваговій категорії. І йдеться не лише про фізичне здоров'я, а й про незворотні зміни у підсвідомості. «Не відвертайся, бо прогавиш найголовніше у житті», — кажуть професіонали рингу, а Володимир «пропустив» уже тричі...
Утім, здається, в оцінці поєдинку в «Палаці цезарів» у Лас-Вегасі не варто вдаватися до безапеляційних висновків на кшталт «піррова перемога» чи «непереконливе повернення». Звичайно, всі бажали красивого виграшу амбітного українця. Але треба зважити, що це був серйозний противник, а не «мішок для биття». І тактику Уїльямсон обрав досить грамотну — якомога довше триматися на дистанції і завдяки витривалості перенести вирішення долі зустрічі в останні раунди. Але й Володимир, на переконання його тренера Еммануеля Стюарта, був готовий провести всі 10 раундів в атаці.
З першого раунду Кличко діставав суперника лівими джебами у голову, але Деверріл тримав удар. Коли ж наприкінці другого раунду наш боксер дістав американця правим прямим укупі з боковим у підборіддя, той не впав, а врятувався в клінчі. У третій трихвилинці Володимир діяв за тим самим сценарієм, але його джебам не вистачало міцності, що якраз і пов'язано з «постнокаутним синдромом» — побоюванням пропустити «контру». Серйозної атаки, щоправда, з боку Уїльямсона не було, але йому вдалося, просто відмахнувшись, пустити українцеві першу кров з садна під лівим оком. А вже на початку четвертого раунду Кличко-молодший одержав урок за повільний початок атаки правою прямою, адже «Віл» випередив його і теж правою уцілив у підборіддя. Володя не те щоб упав, але заточився й навпочіпки таки перебував певний час у нокдауні. Відразу підхопився, але рефері Джей Нейді встиг довести «лічильник» до восьми.
Саме тут Кличко знову повторив свої юнацькі помилки, «полетівши» вперед реваншуватися. Добре, що техніка контратаки у цього суперника значно гірша за того ж Сандерса. Обмін ударами і клінчі принесли більше очок нашому співвітчизникові. На щастя, у куті рингу українця заспокоїли, і п'ятий раунд уже нагадував перший — ті ж джеби лівою Кличка, «залізна» голова і дистанція Уїльямсона.
Вирішальний епізод стався за дві секунди до п'ятої, як виявилося, останньої перерви, коли Деверріл пішов «буцатися» й таки розсік головою чоло Володимира, котрий уже втомився й нахилявся назустріч.
Катмен (лікар із розсічень) Джейкоб Дюран не зміг ані заклеїти рану, ані зупинити кров. Офіційний медик поєдинку Маргарет Гудмен рекомендувала зупинити бій, оскільки розсічення було настільки глибоким, що дістало до кістки. А згідно з пунктом 5 правил, якщо з подібної причини поєдинок зупинили після четвертого раунду, то все вирішує підрахунок очок на цей момент. Судді Джеррі Рот та Чак Джампа віддали перевагу Кличкові — 49:46, а Даг Такер — Уїльямсону — 48:47. Чергову перемогу записано в реєстр Володимира.
Звичайно, публіка, яка заплатила від 50 до 325 доларів за видовище, у своїй більшості була незадоволена. Виникають сумніви, що якість Володимирової перемоги задовольнить і телеканали НВО та Showtime, які визначають долю майбутніх поєдинків. Утім сам переможець дивиться вперед з оптимізмом: «Незважаючи на отримане розсічення, я міг продовжувати бій — мені знадобився б ще один чи два раунди. Думаю, що Деверріл не витримав би моїх ударів, яких він пропустив достатньо. Я лідирував увесь поєдинок і довів, що чудово підготовлений функціонально. Деверріл зміг завдати мені лише два удари. Що стосується нокдауну, то я був розбалансований і опинився на помості рингу через те, що втратив рівновагу.
Для мене ця перемога — крок до наступних боїв, я не маю наміру залишати ринг». Звичайно, Деверілл Уїльямсон був дещо іншої думки: «Вважаю, що я виграв поєдинок. Я чув, як Володимир почав важко дихати вже наприкінці третього раунду. Мені було потрібно ще два раунди, і Кличко остаточно втратив би сили». Віталій Кличко теж фактично визнав, що це не найкращий бій його брата, коли резюмував: «Сподіваюся, що наступний поєдинок Володимир проведе ліпше». Будемо чекати...