Минулої неділі у Словенії відбулися перші після вступу цієї країни до НАТО та ЄС парламентські вибори. Лівоцентристська партія діючого прем'єр-міністра Антона Ропа — Ліберальна демократія Словенії, та президента Янеза Дрновшека, якi значною мірою сприяли здобуттю країною незалежності, провела її до НАТО та Європейського Союзу і перебувала при владі майже безперервно зі здобуття країною незалежності 1991 року, ці вибори програла, поступилася правоцентристській опозиції, яка згрупувалася навколо Словенської демократичної партії на чолі з колишнім міністром оборони Янезом Янше. Між програмами влади та опозиції у засадничих питаннях фактично не було відмінностей: обидві декларували приєднання Словенії до зони євро у 2007 році та висунули майже ідентичні програми поступової приватизації великих державних підприємств. Словенія має найкращі показники економічного зростання серед всіх країн Центрально-Східної Європи і найвищий рівень життя населення. Несподівану перемогу опозиції можна пояснити хіба що тим, що вона переконливіше від влади обіцяла громадянам ще більше покращення його життя.
У двомільйонній Словенії 1,6 млн. осіб з правом голосу мали обрати 90 депутатів національного парламенту з тих 1390 претендентів, які були висунуті 17 партіями та виборчими блоками. Два депутатські мандати були заздалегідь зарезервовані для представників італійської і угорської національних меншин.
Явка виборців була низькою — 60,49 відсотка. Словенська газета «Дневнік» повідомила вчора на своєму інтернет-сайті, що після підрахунку 99,97 відсотка бюлетенів Словенська демократична партія лідирувала з 29,13 відсотками набраних голосів (29 депутатських мандатів), а владна Ліберальна демократія Словенії, яка на минулих виборах набрала 36 відсотків, цього разу змушена була задовольнитися 22,78 відсотками голосів (23 депутатськими мандатами). Чотиривідсотковий бар'єр подолали і потрапили до парламенту також коаліція «Об'єднаний список» (10,16 відсотка — 10 мандатів), партія «Нова Словенія» (8,98 відсотка — 9 мандатів), Словенська народна партія (6,83 відсотка — 7 мандатів) та Словенська національна партія (6,28 відсотка — 6 мандатів). Демократи разом зі своїми найбільш ймовірними коаліційними партнерами з «Нової Словенії» та Словенської народної партії набрали 45 мандатів, тобто рівно половину депутатських місць. Переможцям виборів доведеться підібрати собі ще одного коаліційного партнера, бо президент Янез Дрновшек вже заявив, що за такої хиткої більшості він наразі не в стані визначитися, кому доручити формування нового складу уряду.