Добро спецпризначення: як на Кіровоградщині створили центр для допомоги дітям з особливими освітніми потребами
Помічнянська громада Кіровоградської області, за вітчизняними мірками, має досить скромний бюджет. >>
Музей щістдесятництва розміщується у пам’ятці архітектури.
До незалежності Україна йшла десятиліттями, поклавши на олтар свободи тисячі життів та скалічених доль патріотів. Особлива когорта борців за право мати голос, говорити правду і жити вільно, без партійної облуди й брехні — шістдесятники. Євген Сверстюк, В’ячеслав Чорновіл, Євген Заливаха, Алла Горська й ще сотні відчайдухів, що намагалися активно боротися з тоталітарним монстром, що декларував життя у «світлому майбутньому», заслуговують, щоб про них знали й пам’ятали. Один з інструментаріїв для збереження пам’яті про жахи буття у СРСР і героїв, які «відлигу Хрущова» намагалися перетворити на пору тотального нищення «совєтів», — це музей шістдесятництва.
Надважкими зусиллями, вже за незалежної України, після років поневірянь по кабінетах чиновників, ініціативній групі таки вдалося «вибити» у 2012 році приміщення для культурно-архівного центру й бути хоча і в «приймах», але ж «не на вулиці». Та спокійно працювати довелося недовго.
Нині склалася критична ситуація, яка загрожує подальшому функціонуванню філії Музею історії Києва — «Музею шістдесятництва». Вона пов’язана з рішенням Київської міської адміністрації про надання приміщень українському Малому драматичному театру в будинку по вулиці Олеся Гончара, 33 (одним пакетом з Фондом демократичних ініціатив) безпосередньо над приміщенням музею і поряд із меморіальним кабінетом В’ячеслава Чорновола, який також є частиною Музею шістдесятництва. Очевидним є те, що співіснування в одному приміщенні цих закладів є проблематичним. Репетиції і вистави просто над експозиційними залами малопомітно, але загрожують збереженню фондів (переважно це листи й інші папери). Не завджи сусідство дає змогу сконцентровано занурюватися у наукову роботу та проводити екскурсії чи зібрання.
Пріоритетне право на площі неначе має музей. Але... Проти співіснування в одному приміщенні театру й музею активно виступали нині покійні відомі шістдесятники, колишні політв’язні комуністичної системи засновник і перший його директор Микола Плахотнюк та письменник, філософ, громадський діяч Євген Сверстюк.
Безумовно, можна поспівчувати і Малому драматичному театру, акторам теж потрібні площі, щоб творити й показувати своє мистецтво. Втім деякі плани керівництва театру можуть бути загрозою для збереження історичної пам’ятки — будинку по вулиці Олеся Гончара, 33, збудованого в стилі модерн у 1907 році архітектором І. Ледухівським. Бо збираються переобладнати приміщення, знести внутрішню стіну — щоб облаштувати сцену.
А в планах розвитку Музею шістдесятництва: облаштування залу для показу тематичних документальних та художніх фільмів (фільмотека 1960-х років та про шістдесятників), демонстрація театральних вистав (римейки 1960-х та сучасні), постійно діючий «Живий кабінет» (зустрічі з істориками, політологами, громадськими та політичними діячами). На сьогодні музею катастрофічно не вистачає площ для робочих місць та збереження фондiв, що постійно зростають.
Помічнянська громада Кіровоградської області, за вітчизняними мірками, має досить скромний бюджет. >>
Проєкт системи оповіщення Полтавської територіальної громади обійдеться місцевому бюджету в 1 копійку. >>
Снайпер підрозділу активних дій ГУР МО України з позивним “Лектор” знищив російського окупанта кулею калібру .338LM на відстані 2069 метрів. >>
Одразу після оприлюднення скандального розслідування "Української правди" щодо вимагання грошей і знущання над військовими у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ головнокомандувач Олександр Сирський призначив перевірку. >>
Ледь не щомісяця сироварка Лідія Корсун із Лазірок Лубенського району на Полтавщині дивує своїх покупців новими смаками й кольорами домашніх сирів. >>
Виконуючи бойове завдання в суботу, 14 грудня, загинув льотчик 299-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України. >>