Табір iде в небо
Більше ніж півмісяця в українських ЗМІ зринало повідомлення про те, що Євросоюз планує створити на території України табір для чеченських біженців. Інформація була настільки сенсаційною, що встигла обрости коментарями різних політиків та аналітиків, але офіційні установи, уповноважені прояснити тривожну ситуацію (за наявною інформацією, пропозиція приймалася без участі української сторони), робили вигляд, що нічого не знають, і вперто мовчали. Лише учора представництво Єврокомісії в Україні розповсюдило спростування про «нібито плани Європейського Союзу». У ньому ЄС відхрещується від будь-яких звинувачень щодо перетворення несоюзних країн у відстійник для соціально неконтрольованих мас. «Єврокомісія не вносила подібних пропозицій по відношенню України чи будь-якої іншої країни, а також не здійснює підготовку таких пропозицій», — йдеться у спростуванні.
Копійка гривню береже
Не виключено, що незабаром найдрібнішою копійкою в наших гаманцях буде «п'ятачок». Бо Національний банк України пропонує відмовитися від використання в обігу монет номіналом 1 і 2 копійки. Про це повідомила директор департаменту наявного грошового обігу Нацбанку Ніна Дорофєєва на семінарі «Актуальні питання організації наявного обігу в Україні». Як передає УНІАН, цю пропозицію НБУ вже направлено уряду і Пенсійному фонду України.
Кримське сало
Подібних свят кримчани не проводили, але, як пояснили «УМ» у прес-службі Ради Міністрів автономії, відтепер подібні «салоїдні» гуляння проводитимуть щорічно. Так, фестиваль-ярмарок «Українське сало» стартує вже сьогодні, 2 жовтня, і триватиме два дні у Сімферополі, у приміщенні «Зеленого театру» та на території міського саду. А урочисте відкриття заплановане на 11 годину на Радянській площі, перед Будинком кіно «Сімферополь». Про масштабність гулянь і серйозність намірів кримчан свідчить «патронат» фестивалю: оргкомітет ярмарку очолив голова Ради Міністрів Криму Сергій Куніцин.
Мир тут і не ночував
18 осіб загинули та приблизно 40 отримали важкі поранення у результаті бомбового замаху терориста-самогубці, який стався вчора в мечеті шиїтів у пакистанському місті Сіялкот. Голова місцевої поліції Нісар Ахмед Сароя повідомив агенції «Рейтер», що на момент вибуху в мечеті «Зайнаб'я» перебували приблизно тисяча вірних. Він додав, що стан багатьох поранених є критичним. Ніхто наразі не взяв на себе відповідальність за цей замах, але відомо, що між шиїтською меншиною, яка становить 20 відсотків 150-мільйонного населення Пакистану, та сунітською більшістю є значні тертя.
Слово проти слова
Виборчі штаби кандидатів на посаду президента США від Демократичної партії Джона Керрі та від Республіканської — Джорджа Буша ще 20 вересня узгодили, що обидва політики проведуть три тури передвиборчих теледебатів. Перший з них відбувся позавчора ввечері (вчора вранці за київським часом) у штаті Флорида. Ці дебати мають особливе значення для Джона Керрі, оскільки, за рейтингами, він відстає приблизно на 10 відсотків від свого суперника-республіканця. Багато американських оглядачів вважають теледебати «останнім шансом Керрі», найкращою нагодою ознайомити з його позицією політично байдужу та інертну американську провінцію, яка до цього часу бачила на екранах своїх телевізорів переважно Джорджа Буша.