Втрачений дах: хто з ВПО і за яких умов може отримати компенсацію за житло
Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. >>
За весь минулий рік в український бюджет було повернуто близько 300 тисяч гривень «корупційних коштів», але грошей «Сім’ї» Януковича серед них немає.
Про це заявив заступник Генерального прокурора Віталій Касько в інтерв’ю ЛІГА.net.
Коментуючи повідомлення про те, що минулого року в Україну вдалося повернути 8 тис. грн. коштів режиму Януковича, Касько пояснив: «Усе, що повернули, не стосується активів колишніх чиновників».
За його словами, з самою цією цифрою «цікаво йдуть справи»: у бюджеті є статті, які стосуються повернення коштів, отриманих у результаті будь-якої корупції.
«Депутата сільської ради, міліціонера, прокурора. І рішення про те, на який саме рахунок/статтю бюджету їх направляти після конфіскації, ухвалює виконавча служба. Насправді таких коштів на підставі вироків суду в минулому році було близько 300 тисяч гривень. Не 8 тисяч, звичайно, але теж смішна сума, враховуючи рівень корупції в Україні», — зазначив Касько.
При цьому він заявив, що з цих 300 тисяч «немає ні копійки коштів колишніх чиновників».
«Тому ці включення в бюджет щороку запланованих мільярдів — популізм. Будь-якому фахівцеві відомо, що в цей період заарештовані за кордоном кошти чиновників епохи Януковича в країну не повернуться», — додав заступник Генпрокурора.
На питання, чи означає це, що на даний момент ні копійки з активів Януковича не повернуто, Касько відповів: «Ні. Тому що на сьогоднішній день немає жодного обвинувального вироку українського суду по колишніх чиновниках зі списку санкцій. Навіть першої інстанції. Не кажучи вже про вироки, що набрали чинності. Жодного», — підсумував Касько.
Як відомо, у 2015 році українські правоохоронні органи конфіскували коштів та майна, які були привласнені корупціонерами, на суму 100 100 гривень.
Планувалося, що сума мала бути в тисячі разів більшою і сягнути 1,5 мільярда гривень відповідно до Закону «Про Держбюджет на 2015 рік», однак Генпрокуратура «не справляється зі складними міжнародними справами».
Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. >>
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Хоча нам цього прямо ніхто не каже, але ми розуміємо: нас ведуть негативними сценаріями. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>