До кінця тижня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України (вулиця Січових стрільців, 1-5 у столиці) триватиме сьома Всеукраїнська бієнале історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників». Організатори її присвятили героям Революції гідності, тим, хто воює в зоні АТО, учасникам усіх визвольних змагань. На виставці експонуються і картини, на яких зображені події й образи діячів української історії від найдавніших часів.
Експонують твори Валентина Задорожного, Миколи Стороженка та Олександра Івахненка, які творили на ґрунті історичної тематики. Скажімо, на філософській картині Івахненка «Пам’ять води» зображені дві українки, а деталі підкреслюють національну сутність цілого народу. Спеціально до цієї виставки готували свої нові твори як старші видатні майстри Василь Забашта, Олександр Ворона, Галина Севрук, Володимир Прядка, Віра Баринова-Кулеба, Феодосій Гуменюк та митці середнього покоління, так і зовсім юні, ще студенти Київської та Харківської академій мистецтв. Зокрема представлені й монументальні дипломні роботи.
У художніх образах передають недавні події, що назавжди закарбувалися у пам’яті, безпосередньо активні учасники Революції гідності Марина Соченко, Устим Федько, Катерина Ткаченко. Наприклад, Василь Корчинський зображує багатолюдний Майдан, а над ним — ангели Небесної сотні. Є й великий розділ плаката — жанру, що найбільш гостро, оперативно і водночас узагальнено передає трагічну суть протистояння між добром і злом, Україною і Росією.
Загалом близько 300 творів митців з усіх регіонів України на уже сьомій за останні роки виставці «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» відтворюють найважливіші, знакові події нашої історії.