Вчені Каліфорнійського технологічного інституту Майкл Браун і Костянтин Батигін (виходець із Росії) навели докази існування гігантської планети на околицях Сонячної системи, маса якої перевищує земну приблизно в 10 разів, а період обертання навколо Сонця (планетний рік) становить приблизно 10-20 тисяч років, повідомляє Бі-Бі-Сі. Об’єкт, який поки що назвали «Планетою Дев’ять», розміщений майже у 20 разів далі від Землі, ніж Нептун, і його вдалося виявити при вивченні руху малих небесних тіл у далекому космосі, пишуть вчені у статті наукового часопису Astronomical Journal («Астрономічний журнал»). Цю ж інформацію поширили найавторитетніші наукові видання світу Science та Nature.
Вчені стверджують, що на її присутність вказує рух об’єктів у поясі Койпера — віддаленій області поблизу Нептуна, де багато уламків космічних тіл. Знахідку виявили за допомогою комп’ютерного моделювання. Науковці кажуть, що сучасна оптика не дозволяє побачити планету в телескоп. «Поки це лише гіпотеза, але потенційно дуже сильна гіпотеза», — зазначив Майкл Браун, додавши, що нову планету вдасться «впіймати» в телескоп у найближчі п’ять років.
Раніше найвіддаленішою планетою Сонячної системи вважався Плутон, але у 2006 році на асамблеї Міжнародного астрономічного союзу ухвалили рішення позбавити Плутон статусу планети і дати йому визначення «карликової планети». Стосовно нової знахідки, то не існує сумнівів у її «планетарності», адже вона в п’ять тисяч разів більша за масою від «карликового» Плутона. За висловом астронома-відкривача Майкла Брауна, це робить знахідку «найпланетнішою» з усіх планет Сонячної системи».