Податковий зашморг притримали

22.12.2015
Податковий зашморг притримали

Масштабна акція, організована Аграрною партією України, змусила Верховну Раду почути селян.

Це — справжня перемога аграріїв, вважає лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик. «Вихід iз кризи може бути лише один: стимулювання виробництва і підприємництва, — сказав він, виступаючи під стінами парламенту. — Спеціальний режим ПДВ — це не пільга і не заробіток сільгоспвиробника. Це лише можливість закумулювати кошти і спрямувати їх у виробництво. Це спосіб залишатися конкурентоздатним і зберігати доступні ціни на продукти харчування для людей». Політик підкреслив, що якщо уряд i далі бездумно реалізовуватиме пропозиції іноземних міністрів, то Україну знищать.

17 грудня під стінами Верховної Ради відбувся багатолюдний мітинг, організований профільними аграрними асоціаціями та Аграрною партією України проти недолугих нововведень у податкове законодавство. «Що ми маємо? Зростають ціни, а люди бідніють. Що нам пропонує уряд взамін? Шоу, де депутат за щось ловить Прем’єра, а міністр плюскається водою. Немає звіту. Немає конструктивних пропозицій. Селяни дуже терплячі. Це люди праці. Але що їм робити, якщо вже з першого січня кожному приватному підприємцю доведеться шукати бухгалтера, бо скасовується спрощена система оподаткування? Саме це сьогодні об’єднало всіх, від малого до великого. Ці люди готові допомагати проводити цивілізовану податкову реформу. Замість діалогу ми бачимо лише політичні шоу. Були попереджувальні акції. На них не звертали уваги. Сьогодні у нас немає іншого виходу, як діяти потужно, щоб захистити всіх українців і всю Україну від знищення», — зазначив Віталій Скоцик.

Заступник голови Аграрної партії України, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков повідомив про напрацювання аграріїв у податковому законодавстві, які взагалі не були враховані парламентом : «Аграрії готові взяти участь у податкових реформах. Ми маємо пропозиції щодо єдиного податку з гектара. Це простий і зрозумілий механізм оподаткування, який фактично знищить корупцію у цій сфері. Водночас аграрії проти знищення національного виробника, яке відбудеться, якщо приймуть закон про скасування спецрежиму ПДВ, який дозволяв аграріям досі накопичувати ресурси і спрямовувати їх на розвиток виробництва».

«Під стіни парламенту приїхали понад п’ятнадцять тисяч людей з усіх куточків України. Це люди, які працюють на землі і годують Україну. Верховна Рада цього разу їх почула. Ми домоглися збереження спеціального режиму ПДВ і спрощеної системи оподаткування. Маємо консолідовану позицію і будемо контролювати парламент та уряд», — сказав Віталій Скоцик. Лідер аграріїв також висловив здивування тим, що з парламентської аграрної групи, яка представлена 42 народними депутатами, до протестуючих делегатів сільгоспвиробників вийшло лише троє.

«Це Леонід Козаченко, Олександр Бакуменко, що є членами Аграрної партії, а також Микола Кучер. Чиї інтереси представляють інші 39 «аграрних» депутатiв — незрозуміло», — зазначив Віталій Скоцик.

Голова страйкового комітету, заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук підкреслив, що цього разу вдалося уникнути економічного і соціального колапсу.

«Важко уявити, що ми б отримали, коли народні депутати пішли б на поводу в уряду. Ми втратили б тваринництво. Національна валюта знецінилися б щонайменше на 50 відсотків. Понад сто тисяч українців залишилися би без роботи, а більшість населення опинилося б за межею бідності, бо ціни виросли б щонайменше на 45 відсотків», — вважає Денис Марчук.

Аграріїв підтримали підприємці, медики, лікарі та незалежні профспілки. Вимогою мітингувальників було не допустити ухвалення змін до податкового законодавства, зокрема — скасування спеціального режиму ПДВ та спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2016 року. Бо такі зміни, на думку учасників мітингу, призвели б до різкого падіння виробництва, масового безробіття і стрімкого подорожчання основних продуктів харчування.

 • І хліб, і до хліба

  Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>

 • Японський трактор у лізинг

  Як свідчить моніторинг ринку останніх років, найбільшою популярністю в українських аграріїв сьогодні користується техніка виробництва США. І рiч не тільки в тому, що засновника всесвітньо відомої компанії «Джон Дір» наші фермери сприймають як свого рідного інженера-емігранта Івана Козу. Американська техніка справді добре зарекомендувала себе в полях України. >>

 • Аграрна арифметика

  Міністерство аграрної політики і продовольства України сформулювало ключові напрями, за якими найближчим часом відбуватиметься реформування галузі. Комплексний стратегічний план, в основу якого їх і покладено, отримав назву «3+5». >>

 • Наша риба впіймала шхуну

  Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні. >>

 • Росіяни хочуть солі?..

  Росспоживнагляд дозволив українському державному підприємству «Артемсіль» відновити постачання солі до Росії. Очікується, що підприємство постачатиме до Росії 170 тисяч тонн солі щороку. Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу про допуск продукції з 10 травня. >>