Учора, представляючи в Міністерстві оборони «старого нового» керівника цього відомства Олександра Кузьмука, Президент Кучма заявив, що підтримує прагнення днями призначеного міністра поступово виводити наш контингент з Іраку. «Але це в часі, як ви розумієте, — не завтра і не післязавтра. Це ні в якому разі не повинно бути схожим на втечу, бо при втечі втрачають усе», — цитує УНІАН передані прес-службою Президента слова Леоніда Кучми. «Питання Іраку» Л.Д. назвав «питанням номер один з усіх точок зору» для генерала Кузьмука. Президент визнав, що рішення про відправку українців до Іраку було помилковим. Хоча, втім, скромно не наголосив на тому, що саме з його Адміністрації виходила ця геніальна ідея, мотивована нагальним бажанням знайти теплий відгук у холодному серці Вашингтона.
Того ж дня іракська тема пролунала і під час ще однієї високої зустрічі — міністрів закордонних справ України Костянтина Грищенка та Іраку — Хошияра Зебарі, що проходила в рамках Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Якщо виходити з неширокого коментаря, яким супроводив цю інформацію для агенції УНІАН речник МЗС України Маркіян Лубківський, п.Грищенко, схоже, не попереджав свого іракського колегу про рішення виводити наших вояків з його країни. «Грищенко наголосив, що проведення виборів у січні-2005 (виборів у Іраку. — Ред.), а також діяльність уряду Іраку в напрямi переобрання на себе основних функцій у забезпеченні внутрішньої безпеки, прикордонного контролю є для України тими факторами, які визначатимуть модальність нашого подальшого перебування в країні», — передає УНІАН. Український керівник зовнішньополітичного відомства також підтвердив готовність надавати Іраку допомогу в підготовці професійних кадрів сил нацбезпеки Іраку, оснащенні їх технікою та обладнанням. Костянтин Грищенко запросив Хошияра Зебарі відвідати Київ, зокрема і з тим, аби почати готувати грунт для візиту в Україну прем'єр-міністра Іраку.
У багатоманітті зустрічей п.Грищенка в Нью-Йорку слід окремо виділити — з Генсеком ООН Кофі Аннаном, на якій ішлося про безпекову політику, про підтримку Києва реформування ООН. Міністр поінформував Генсека про ідею ініціювати спільно з Білоруссю та Росією наступного року спеціального засідання ГА ООН, присвяченого 20-й річниці Чорнобильської трагедії.