ПРИКОЛИ про сварки між чоловіками і дружинами
— Чому ти п’єш горілку через соломинку?
— Лікар порадив триматися подалі від чарки. >>
Аж не віриться, що це — пустеля.
Пустеля Атакама в Чилі відома як найбільш посушливе місце на планеті. Але 2015 рік для неї видався незвично дощовим. І результат цієї погодної аномалії тепер тішить око не лише чилійців, а й тисяч туристів, які їдуть помилуватися незвичайним видовищем — яскраво-рожевим килимом мальвового цвіту, на який перетворилися ці досі сірі й безрадісні краєвиди.
Навесні впродовж 12 годин на територію пустелі вилилася майже річна норма води. Такі сильні зливи спричинили вибрики Ель-Ніньйо (кліматичний феномен коливання температур поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану).
Дощ періщив так сильно, що приказка «пішло, як у суху землю» на цей раз не спрацювала — у сильній повені загинуло загалом майже 40 людей. Багато місцевих мешканців отримали травми й залишилися без даху над головою.
Коли страшні наслідки повені зійшли, Атакама розквітла яскравим малиновим, пурпуровим, а також жовтим і білим цвітом. Але та весняна повінь була лише початком — упродовж літа й осені найсухішу на землі пустелю, де раніше по кілька років поспіль з неба не проливалося й краплі води, знову й знову поливало дощем.
І ось наприкінці жовтня Атакама знову здивувала: уперше в історії Чилі цвіт забуяв по всій пустелі другий раз на рік! І ще буйніше та яскравіше, ніж навесні.
«Цього року природа спершу жорстоко покарала наш регіон, а тоді благословила квітучою пустелею», — каже директор відділення Національної служби туризму Чилі в Атакамі Даніель Діас.
За його словами, під час жовтневого «благословення квітучою пустелею» в Атакамі очікують щонайменше 20 тисяч туристів.
— Чому ти п’єш горілку через соломинку?
— Лікар порадив триматися подалі від чарки. >>
Майбутній комедіант народився 6 січня 1955 року в сім’ї Еріка Аткінсона та Елли Мей Бембридж. >>
Про запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка” оголосила Укрпошта. >>
Двоє українців перепливають Атлантичний океан, аби зібрати кошти на лікування та реабілітацію поранених військових: ветеран Іван Гаврилко та капітан і волонтер Дмитро Резвой на сьогодні пройшли на човні вже половину шляху. >>
Лео Мол (англ. Leo Mol; справжнє ім'я Леоні́д Григо́рович Молодожа́нин) - автор пам’ятників Тарасові Шевченку у Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві і Івано-Франківську. >>
Нещодавно я писала матеріал про переробку різдвяних ялинок у різних країнах Європи: ними годують тварин, опалюють приміщення чи удобрюють ґрунт. >>