25.09.2004

Паралімпіада-2004

У четвер на Іграх в Афінах українські спортсмени-інваліди завоювали ще п'ять медалей. Після «золота» брасом Андрій Калина «виплив» на срібну нагороду на дистанції 200 м комплексним плаванням. «Ще не вмерла Україна» пролунало позавчора на честь нашої четвірки в естафеті 4х100 т вільним стилем — «озолотилися» Дмитро Кузьмин, Сергій Демчик, Сергій Кліпперт та Дмитро Алексєєв. Дворазовий чемпіон Паралімпіади Олександр Дорошенко, раніше перемігши в штовханні ядра й метанні списа, тепер здобув ще одну нагороду — «бронзу» в метанні списа. Медаль такого ж гатунку у штовханні ядра дісталася Аллі Мальчик. Також третє місце в легкоатлетичній естафеті 4х100 м виграла наша чоловіча команда у складі Андрія Онуфрієнка, Сергія Норенка, Олександра Дриги й Андрія Жильцова. Українська футбольна дружина, зігравши внічию (2:2) з аргентинцями, посіла друге місце в групі й у півфіналі сьогодні зіграє з росіянами.

Учора зранку Володимир Піддубний приніс Україні ще одну бронзову нагороду у штовханні ядра. Відтак наша збірна, маючи в активі вже 32 медалі (13+7+12), посідала четверте загальнокомандне місце.

Футбол

На позавчорашньому засіданнi виконкому Федерації футболу затвердили нового наставника молодіжної та юніорської збірних України, який має змінити Павла Яковенка, котрий обрав прибутковішу роботу в російських першолігових «Хімках». У кулуарах обговорювали кандидатури Леоніда Буряка, Геннадія Литовченка, Володимира Онищенка, Михайла Фоменка, Володимира Трошкіна, Олександра Іщенка та Анатолія Бузника, натомість президент ФФУ Григорій Суркіс запропонував кандидатуру Олексія Михайличенка, яку, звичайно ж, виконком підтримав одностайно.

Також ФФУ ухвалила рішення про зміну проведення Меморіалу Валерія Лобановського. Відтепер цей турнір відбуватиметься 16—18 серпня (це «вікно» визначене ФІФА) за участю не клубних команд, а національних збірних.

* * *

Чемпіонат Іспанії. Останні матч 4-го туру: «Барселона» — «Сарагоса» — 4:1 (Ето'О, 25, 46; Шаві, 67; ван Бронкхорст, 78 — Вілья, 14). Суперник «Шахтаря» у Лізі чемпіонів набрав 10 очок і наздогнав лідера першості — «Валенсію».

Футзал

Відбулося жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи. У лютому наступного року національна команда України сперечатиметься у групі А зі збірними Чехії, Росії, Голландії. Іншу фінальну четвірку склали італійці, іспанці, португальці й угорці.

Велоспорт

Наближається до завершення одна з найпрестижніших багатоденних велогонок професіоналів — «Вуельта». Останні три етапи перегонів по Іспанії вигравали колумбієць Кардена, іспанці Хуліа та Перес. У загальному заліку після 18 гонок перші 11 сходинок таблиці посідають господарі, найвище з них — Ерас, Перес, Вальверде. Українець Володимир Густов — на 107-й позиції. Завершиться 59-та гонка дорогами Іспанії в неділю.