61 військовослужбовець з інженерного батальйону Нової Зеландії завтра залишить Ірак, повідомила прем'єр-міністр Нової Зеландії Хелен Кларк. Це означає кінець військової присутності цієї країни в Іраку. Пані прем'єр обгрунтувала своє рішення так: «Я просто вважаю, що Ірак на цей час є занадто небезпечною країною». Натомість до Іраку вже прибули 2800 військовослужбовців з Південної Кореї і найближчим часом мають прибути ще 800. Таким чином, за чисельністю свого військового контингенту Корея випередить Італію і стане третьою після США та Великої Британії.
Речник НАТО Джеймс Аппатурай повідомив, що Альянс дійшов згоди стосовно початку місії навчання офіцерського корпусу іракської армії та місцевих служб безпеки. Переговори з цього питання між 26 членами Альянсу тривали багато тижнів. Нарешті позавчора дійшли згоди, що до Іраку відбудуть загалом 300 інструкторів НАТО. Щоправда, надалі не відомий національний склад цієї групи. Франція і Бельгія висунули свої особливі вимоги та застереження стосовно заходів безпеки для персоналу НАТО в Іраку, джерел його фінансування та особливостей його зв'язків із військами коаліції під американським командуванням, які вже перебувають у цій країні. Німеччина, Франція, Іспанія та Бельгія заявили, що підтримують створення місії НАТО в Іраку, але своїх військовослужбовців туди не відправлять. На цей час в Іраку перебувають 40 інструкторів НАТО, повідомляє Бі-Бі-Сі.
І Нова Зеландія, і Франція, Іспанія, Бельгія та Німеччина діють під враженням тієї хвилі насилля, хаосу та викрадень людей і наступних страт заручників, які відбуваються в Іраку. Вчора досі не відоме іракське угруповання «Організація Джихад» повідомило на ісламському веб-сайті про страту двох 29-річних італійських заручниць. Бойовики викрали волонтерок Сімону Парі та Сімону Торретто ще 7 вересня.