На доволі похмурій ноті — гострому обміну думок стосовно світової безпеки між Генсеком ООН Кофі Аннаном та президентом США Джорджем Бушем — розпочалося щорічне 59-те двотижневе засідання Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє Франс Пресс. Аннан попередив, що пропоноване президентом США бачення світової безпеки веде до повного колапсу міжнародного права. До Нью-Йорка прибули більше 100 президентів та голів урядів. Українську делегацію очолює міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.
У своїй 20-хвилинній промові, яка відкривала сесію, Джордж Буш укотре доводив слушність несанкціонованої Об'єднаними Націями інтервенції США до Іраку і знову закликав учасників зібрання активно підтримувати розвиток демократії у світі та воювати з тероризмом. Він також звернувся за міжнародною допомогою для стабілізації ситуації в Іраку. Він представив цю країну як головну арену у війні з тероризмом, хоча також згадав про інші гарячі точки світу, передусім Близький Схід, Судан та Афганістан.
У перший день засідань відбулася окрема зустріч голів делегацій Бразилії, Німеччини, Індії та Японії, після якої ці чотири країни подали на розгляд ООН заяву про визнання їх постійними членами реформованої Ради Безпеки ООН.
А ТИМ ЧАСОМ
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у рамках ГА ООН зустрівся зі своїм румунським колегою Мірче Джоане і, обговоривши ситуацію навколо будівництва каналу «Дунай — Чорне море» та делімітації континентального шельфу, закликав Бухарест не нагнітати ситуацію навколо проблемних питань у двосторонніх відносинах. Про це розповів агенції УНІАН з Нью-Йорка речник українського МЗС Маркіян Лубківський. Відкритість української сторони, за словами міністра, було продемонстровано під час організації поїздки на канал представників зарубіжного дипкорпусу, недавньою презентацією проекту «Дунай — Чорне море» у Відні та завдяки скликанню неофіційних консультацій 21 вересня з представниками міжнародного співтовариства, зокрема ЄС, ЮНЕСКО, Міжнародної комісії із захисту Дунаю. Україна готова до проведення комплексної експертизи ситуації в дельті Дунаю, але водночас виступає проти використання румунською стороною такого обговорення як засобу конкурентної боротьби за монополізацію дунайських водних торговельних шляхів, передає слова Грищенка речник МЗС.