Угруповання іракських бойовиків під назвою «Тавхід вал Джихад» («Єдність і священна війна»), яке очолює ймовірний член терористичної організації «Аль-Каїда» Абу Муссаб Заркаві, вчора розмістило на одному з ісламістських веб-сайтів дев'ятихвилинний відеоролик із записом страти американського контрактника Юджина Армстронга, йому відрубали голову, повідомила вчора агенція «Франс Пресс». Бойовики взяли в полон 64-річного Армстронга разом із двома його цивільними колегами-інженерами, 48-річним американцем Джеком Хенслі та 62-річним британцем Кеннетом Біглі, минулого четверга неподалік їхнього будинку у передмісті Багдада. Тепер вони погрожують стратити британця або американця, якщо через 24 години не будуть звільнені всі жінки-в'язні з усіх американських в'язниць Іраку, повідомляє Франс Пресс. Вашингтон та Лондон надалі не погоджуються виконати цю вимогу.
Представники офіційного Вашингтона повідомили, що іракська поліція позавчора знайшла біля однієї з багдадських мечетей обезголовлене тіло Армстронга і передала його американцям. На розміщеному в інтернеті відеоролику страти один з п'яти терористів каже: «Американські окупанти влаштували в Іраку бійню, для них немає різниці між немовлятами і старими, між чоловіками і жінками. Оскільки ви, американці, не звільняєте наших сестер і оскільки ваш агент Іяд Аллаві (прем'єр-міністр Іраку. — Авт.) заявляє, що у ваших в'язницях перебувають лише дві жінки з колишнього режиму, то ми відтинаємо цю голову». Заручник був одягнений у таку ж жовту в'язничну уніформу, в яких американці утримують ісламських в'язнів на кубинській військовій базі Гуантанамо.
Угруповання Заркаві здійснює бомбові замахи, вбивства та вдається до захоплення заручників останні чотири місяці. За підрахунком Франс Пресс, Армстронг був 27-м заручником, якого бойовики стратили, починаючи з квітня цього року, і другим американцем після 26-річного бізнесмена єврейського походження Ніколаса Берга, якого стратили у травні у такий же садистський спосіб. Варварські страти цивільних чужинців, які працюють на відбудові Іраку, стали потужною зброєю політичного тиску на уряди та громадську думку країн, громадяни яких працюють в Іраку. Нова спіраль ісламського екстремізму дійсно спричинила хвилю міжнародної критики на адресу президента США Джорджа Буша за його рішення здійснити інтервенцію до Іраку та наступну недолугу політику в цій країні. Вчора до США прибув глова уряду Іраку Іяд Аллаві, позавчора — президент Пакистану Первез Мушарраф. Вони сьогодні обговорять із Бушем можливі шляхи вирішення іракської кризи та виступлять на Генеральній асамблеї ООН, засідання якої буде присвячене темі Іраку.
Надалі перебувають у руках бойовиків як заручники два французькі журналісти, дві італійки та американець іракського походження. Починаючи з квітня, в заручниках побували чи ще перебувають більше 100 осіб. Президент Франції Жак Ширак особисто звернувся до викрадачів із проханням звільнити французів, але прем'єр-міністр Великої Британії відмовився піти за його прикладом, хоча про це його просить Крейг Біглі, син узятого в заручники британця.