І хліб, і до хліба
Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>
Так виглядав «віртуальний» будинок на момент його купівлі.
План робіт киянин визначив у листопаді 2013 року: провести в будинок воду, каналізацію, посадити город, привести до ладу льох, завести курей і поросят, заготовити дрова. «Завдань купа, а знань, як це робити, нуль цілих, хрін десятих», — зізнався він. Утім після кількох звільнень найманих працівників справи потихеньку пішли. Спершу в будинку з’явилася доглянута ванна з теплою підлогою і бойлером, пізніше на кухні зробили газ і облаштували інтер’єр.
«Ідея розмістити відеоспостереження у ванній і туалеті може здатися дивною, — розмірковує експериментатор, — але на практиці люди в селі дуже економні. Вони чітко вираховують витрати на газ, якщо йдуть купатися. Тому, якби я не встановив відеоспостереження, у мене була б безплатна ванна для членів сім’ї моїх працівників».
Передплатники блогу киянина, кількість яких постійно зростає, часто запитують його про характеристики відеоспостереження в будинку й у дворі. Тому господар в одній iз відповідей детально розписав, як все влаштовано на його «розумній» дачі і які камери він встановив:
«Використовую моделі D-Link DCS-2130, DCS-2210L, DCS-2310L, DCS-7010L, DCS-7110. Найкраща картинка у DCS-7110, але вона дорожча за інші. Правда, працювала нормально й при -32°С на вулиці (це не кожна камера може). Загалом, усі камери досить непогані, планую докупити ще пару вуличних DCS-7010L — оптимум по ціні / якості.
Кожна IP-камера має власний веб-сервер для налаштування і перегляду трансляції потоків відео. Причому паралельно веде мовлення 2-3 потоку для комп’ютера / смартфона. Тобто, можна просто з комп’ютера зайти на адресу і подивитися відео в реальному часі. Окрім того, у мене встановлений D-Link NVR 722-4 — це мережевий (ethernet) реєстратор, який обробляє відео з чотирьох камер до 1280х720 30 кадрів за секунду і має два слоти для HDD. Встановлено два диски по 1ТБ. До нього теж можна підключатися через інтернет і дивитися через нього архів записаного відео і поточний стан камер.
Ну і власна «доробка». Враховуючи, що канал інтернету в селі дуже вузький (і дорогий: 1 Мбіт «аплоаду» коштує 300 грн / міс), я налаштував на кожній камері відправку JPG-кадрів кожні 10 хвилин плюс відправку JPG по руху в кадрі на FTP-сервер у датацентрі сортування за датою і папок. Тепер можу ввечері переглянути архів за день, так би мовити, в «швидкій» перемотці. Але це система контролю за якістю роботи робітників, за дисципліною. Це не система безпеки. Ну і завжди приємно глянути протягом дня, що там у селі. Яка погода, хто чим займається, чи не п’ють п’ятий чай за день...».
Тим часом город «поміщика» розростався. Урожай працівники передавали йому на Київ iз водієм міжміської «маршрутки». Незабаром зарізали і перше порося. У господарстві киянина додалися кури і свині.
«Мені це нагадує гру Warcraft — здобуваєш золото (працюєш у Києві) і витрачаєш його. А робітники будують споруди. Якість сільського м’яса і сала, вирощених під контролем (і навіть відеоспостереженням) із використанням натуральних кормів (картопля, буряки, пшениця, кукурудза, кабачки) не просто з магазинною їжею, а й з тим, що продається в Києві на ринках, порівняти не можна. Це просто інший рівень. Тільки заради якісної їжі з села вже варто було вплутуватися в захоплюючий процес ремонту будинку та управління господарством і городом у селі через інтернет і телефон».
Уже два роки айтішник «фізично» не з’являвся в селі. По-перше, в будинку ніде спати через ремонт, а по-друге — ніде готувати їжу: кухня досі не готова до експлуатації. Їхати до села з Києва довго і без ночівлі недоцільно. Та й ніколи: щоб триматися на плаву при нинішній економіці, йому доводиться дуже багато працювати. За останні 10 років він жодного разу не був у відпустці. Благо, за всі ці роки камери його не підводили, — обладнання надійне. Та й до працівників деколи донести вказівки виявлялося простіше по інтернету, ніж при особистій зустрічі.
«Це пов’язано з точністю постановки завдання. Адже ми впевнені зазвичай, що говоримо дуже ясно і зрозуміло. Але, якщо спробувати те саме написати, з’ясовується, що часто і сам не знаєш, чого хочеш. Отже, при дистанційній роботі кожен момент повинен бути чітко позначений, і це покращує результат роботи в цілому, тому що, перш за все, я сам (як замовник) думаю над тим, що я хочу зробити і як. І робітникові зрозуміліше, немає «семи п’ятниць на тиждень»: написано в імейл «вбити 10 цвяхів». Це дуже продуктивно — точні завдання, виконання робіт, контроль, звітність.
Простий приклад: коли я на місці, мене щопівгодини робiтник смикав: «А ось тут як?», «А шо тут робити?», «А чого воно так, а не так?». Зараз ми з ним можемо і тижнями не розмовляти навіть телефоном, якщо в нього є обсяг робіт: він просто у своєму ритмі робить роботу, і все нормально».
Часто передплатники цікавляться, чи не має намір айтішник переїхати з Києва до села, якщо йому так подобається екологічно чисте життя. Жив би собі на лоні природи, а працював через інтернет. Якісні продукти — м’ясо, овочі, фрукти — нині в ціні, можна було б кинути IT та й зайнятися фермерською справою... На це киянин безапеляційно відповідає: квартиру в Києві продавати не планують, як і переїзд у село. Втім припускає, що старість вирішить провести не у столиці, а в сільському будинку. Що стосується фермерства, тут і думати нічого — надважка справа з усіх боків...
«З мого досвіду, легше організувати невеликий бізнес у місті, ніж організувати город, курей, свиней у селі. Особисто мене мотивує тільки бажання годувати сім’ю їжею найвищої якості і розуміння, що на ринку ніхто не збирається продавати екологічно чисту їжу. Бо селяни, які щось вирощують на продаж, використовують комбікорми, стимулятори, вітаміни, антибіотики та іншу хімію».
Що необхідно для віддаленого управління заміським будинком:
— довірені люди, хороші сусіди, добрі відносини з ними,
— гроші для оплати послуг на місці,
— виділена лінія інтернету,
— відеокамери для спостереження за ділянкою,
— планшет для фотографування процесу та результату робіт, прийому задач по email,
— мобільний телефон,
— бажання, величезне терпіння і готовність час від часу зазнавати збиткiв.
Станом на 23 травня, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, ярі зернові та зернобобові культури з кукурудзою при прогнозі 7,3 млн. га посіяли на площі 7 млн. га, суттєво перевершивши минулорічні показники. >>
Як свідчить моніторинг ринку останніх років, найбільшою популярністю в українських аграріїв сьогодні користується техніка виробництва США. І рiч не тільки в тому, що засновника всесвітньо відомої компанії «Джон Дір» наші фермери сприймають як свого рідного інженера-емігранта Івана Козу. Американська техніка справді добре зарекомендувала себе в полях України. >>
Міністерство аграрної політики і продовольства України сформулювало ключові напрями, за якими найближчим часом відбуватиметься реформування галузі. Комплексний стратегічний план, в основу якого їх і покладено, отримав назву «3+5». >>
Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні. >>
Росспоживнагляд дозволив українському державному підприємству «Артемсіль» відновити постачання солі до Росії. Очікується, що підприємство постачатиме до Росії 170 тисяч тонн солі щороку. Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу про допуск продукції з 10 травня. >>