ІГРОВІ ВИДИ

07.07.2015

Гандбол

На чемпіонаті Європи з пляжного гандболу, що завершився в каталонському Льйорет де Мар, чоловіча збірна України завоювала бронзові медалі. У попередньому раунді «синьо-жовті» посіли третє місце в секстеті А (перемоги над поляками, німцями і шведами, поразки іспанцям та хорватам). У групі головного раунду наші переграли сербів — за партіями 2:1 та норвежців — 2:0, а в чвертьфіналі розправилися зі збірною Росії — 2:1 (12:16, 19:10, 8:4). У півфіналі українця поступилися хорватам — 1:2, а в матчі за третє місце здолали Угорщину — 2:1 (24:19, 15:17, 7:4). В «золотому» фіналі Хорватія обіграла господарів-іспанців — 2:1.

У турнірі жінок українські дівчата посіли підсумкове восьме місце. Спершу вони стали четвертими в групі В серед семи збірних, на другому етапі поступилися угоркам — 1:2 та обіграли італійок — 2:0, у чвертьфіналі програли норвежкам — 1:2, а в матчах за 5-8-ме місця були поразки Польщі та Росії — по 1:2. «Золото» здобула команда Угорщини, яка у фіналі перемогла Норвегію — 2:1.

Баскетбол

ФІБА-Європа запропонувала Україні одне місце в новому євротурнірі, який повинен стартувати в цьому році. До 17 липня Федерація баскетболу України повинна повідомити, яка з команд візьме в ньому участь. Обов’язковою умовою для участі є відсутність заборони на реєстрацію нових гравців, а також оплата депозиту в розмірі 10 тисяч євро. Нагадаємо, у списках учасників Євроліги та Єврокубка українських команд не виявилося.

* * *

У штаб-квартирі ФІБА-Європа в Мюнхені відбулося жеребкування відбіркового турніру жіночого Євробаскету-2017. Кваліфікаційний турнір проводитиметься протягом двох сезонів. Збірна України потрапила до групи D, де її суперниками будуть команди Сербії (чинний чемпіон Європи), Німеччини та Люксембургу. Із кожної з дев’яти груп виходять переможці, а також шість найкращих других команд (порівняно з Євробаскетом-2015 у фінальній частині турніру буде на чотири команди менше). Вікна для матчів збірних передбачені в листопаді 2015-го, лютому 2016-го й листопаді 2016 року. Фінальна частина Євробаскету-2017 пройде в червні в Чехії.

* * *

На жіночому Євро-2015 серед молодіжних збірних (U-20) в іспанському Лансароте на Канарах збірна України в групі D з тріском програла всі три матчі (бельгійкам — 38:66, голландкам — 58:88, португалкам — 38:69) і тепер боротиметься за збереження приписки у «вишці» у втішному турнірі чотирьох аутсайдерів.