Як відомо, з початку червня набув чинності закон, який забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні фільмів, що популяризують або пропагують силовиків держави-агресора — Російської Федерації, вироблених після 1 серпня 1991 року. А ще діє заборона на показ телеканалами будь-яких фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами РФ після 1 січня 2014 року. Кожен телеглядач може на власні очі пересвідчитися, що не всі виконують ці норми закону. А цього тижня гендиректор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко оприлюднив інформацію про те, що Держкіно видало прокатне посвідчення трохи переробленому російському серіалу «Слєд» — його зробили вже українським і назвали «Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань». Цей рейтинговий серіал про російську Федеральну службу давно показують в ефірі каналів медіа-групи «Україна», який належить олігарху Ренату Ахметову.
«Той факт, що держустанова надала прокатне посвідчення серіалу, який уже багато років транслюється в Україні саме як російський продукт і де російські силові структури — головні дійові особи, це не просто плювок у бік нещодавно прийнятого закону, це похоронний дзвін над можливістю народження власної індустрії серіалів, — упевнений Олександр Ткаченко. — Можливо, за формальними ознаками, російський серіал, «загорнутий» в українську назву, може відповідати ще не довершеному закону, але по суті — це кричущий випадок подвійних стандартів, які застосовує керівництво Держкіно. Один раз ухваливши таке рішення, пан Іллєнко відкриває ящик Пандори, що перетворить на пусту фікцію його власні тези про необхідність розвивати українську індустрію кіно і серіалів». Завдяки такій практиці та подвійним стандартам Держкіно, замість розвитку власного виробництва, гроші будуть іти на закупівлю російських серіалів, та країна-агресор отримуватиме додаткове фінансування в десятки, сотні мільйонів доларів США.
Тим часом Державне агентство України з питань кіно через прес-службу заявляє, що не мало жодних правових підстав для відмови каналу «Україна» у видачі державного посвідчення на право демонстрації і розповсюдження (прокатного посвідчення) телесеріалу «ФЕС». Чиновники нагадують, що за неповний рік офіційно відмовили у видачі, а також анулювали прокатних посвідчень майже 400 фільмам і серіалам російського виробництва.