Учора американські військовики відрапортували про «прицільні удари», яких вони завдали терористичним осередкам у сунітських містах Фалуджа та Рамаді. За їхніми даними, під час операції був зруйнований артилерійський склад, сховок амуніції та штаб-квартира терористів, загинули приблизно 60 іноземних бойовиків, йдеться в офіційному повідомленні. Після операції зачистки в місцеві лікарні відразу почали прибувати перші жертви: щонайменше 30 загиблих та 40 поранених, включаючи жінок і дітей, передає «Ассошіейтед Пресс».
На тлі таких кривавих повідомлень досить оптимістично звучить заява, оприлюднена вчора віце-президентом іракського уряду Ібрахімом аль-Джафарі. Відразу після атак на Фаллуджу та Рамаді він розповів про подробиці переговорів із ватажками іракських племен, наголосивши, що вони тривають і з представниками обстріляних напередодні міст. В інтерв'ю «Ассошіейтед Пресс» Джафарі повідомив: «Я сказав їм, що роззброєння повстанців має дуже велике значення, оскільки воно приведе до відходу багатонаціональних сил». За його словами, переговори також тривають із лідерами багдадського Садр Сіті, де американці потерпають від нападів прихильників Муктада аль-Садра. А це дає надію, що конфлікт може бути вирішений за прикладом Неджефа, коли після тритижневого протистояння сторони домовилися, що святе місто контролюватимуть іракські військові сили, а американці взагалі залишать його.
Тим часом у США триває небажана для Джорджа Буша критика щодо американської політики в Іраку. Днями члени сенатського комітету з міжнародних відносин висловили невдоволення, що з 18 мільярдів доларів, виділених на відновлення поствоєнної країни, команда діючого президента, який мітить на другий термін, використала лише один мільярд. На думку комітету, цей фонд є найоптимальнішим варіантом покращення життя в Іраку. Тепер Білий дім збирається перекроїти «іракський бюджет», і заплановані на довгострокові інфраструктурні проекти 3,5 мільярда доларів переписати у статтю видатків на підвищення безпеки в регіоні, а також на створення нових робочих місць та збільшення обсягів нафтовидобутку. Але для цього потрібен дозвіл конгресу, в якому останнім часом відчуваються скептичні настрої. Так, сенатор-республіканець Чак Хейгл назвав дуже сумними спроби відновлення Іраку і висловив занепокоєння, що американці входять у небезпечну зону. Проблема безпеки в регіоні дійсно дуже актуальна, особливо коли йдеться про іноземних громадян. Учора інформагентства передали про викрадення двох американців та одного британця, які працювали у будівельній компанії. Викрадення сталося у багатому районі, неподалік якого розташовані іноземні представництва та резиденції відомих іракських політиків.