Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Велогонщиця Ганна Соловей (ліворуч) із двома голландками на п’єдесталі пошани. (НОК.)
Підтримати медальний почин Аліни дуже хотіли (й могли!) ще троє наших борчинь. Однак Лілія Горішна (вагова категорія до 55 кг) у «втішному» турнірі дісталася матчу за третє місце, де поступилася білорусці Шушко на туше. А ось Азербайджан свою колекцію поповнив ще одним «золотом» — у фіналі Дороган перемогла польку Засіну.
Тетяна Лавренчук потужно проїхалася по килиму туркенею Есілірмак у півфіналі (до 58 кг). Бронзова призерка минулорічного Євро в Баку обмежилася «сріблом». «Задоволена своєю боротьбою на турнірі, а фінальну зустріч [угорці Барке] програла через хвилювання. Мабуть, тому що раніше ніколи не виступала на змаганнях такого рівня. Дуже нервувала», — визнала молода житомирянка.
Юлія Ткач із Волині, яка торік стала чемпіонкою світу, щойно вийшовши з декрету, на Євроіграх теж дійшла до фіналу категорії до 63 кг. Обізнані люди розказують, що на тренуваннях Ткач перетворюється ледь не на фурію: її емоції й експресія частенько призводять до гучних сварок із тренером Андрієм Пістуном. Потім миряться й продовжують перемагати. Може, недосварилася Юля напередодні вирішальної сутички з росіянкою Лозинською, бо аж занадто спокійною була в першій трихвилинці. «Вибухнула» тільки наприкінці зустрічі, але все ж поступилася в один бал!.. І це тим більш образливо, бо на шляху до вирішального поєдинку борчиня з Ковеля не дозволила суперницям набрати жодного очка!.. «Можливо, у фіналі мені не вистачило для успішного прийому якихось кількох секунд», — зізналася всього лише «срібна» Ткач.
Оксана Ващук (75 кг) програла у чвертьфіналі туркені Ясемін Адар. Чемпіонкою ж стала білоруска Марзалюк, яка на прикладі Букіної показала, як потрібно боротися з росіянками.
Більшого чекали ми від наших чоловіків-«вільників», які закривають борцівські змагання на Іграх. Але Тарас Маркович (57 кг), Андрій Квятковський (65 кг) і Руслан Дудаєв (74 кг) «повилітали» ще на ранніх стадіях.
Як і на минулорічному ташкентському ЧС, у Баку-2015 довелося відпрацьовувати «за тих хлопців» Валерію Андрійцеву (до 97 кг). Тоді він став бронзовим призером (єдина медаль чоловічої збірної) і присвятив свій успіх бійцям АТО. За злою іронією долі, ту «бронзу» Андрійцев виграв у грузина Одікадзе. А тепер поступився в півфіналі цьому ж суперникові. Реабілітувався вже у «бронзовому» двобої, хоча навіть при 8:0 на його користь словак Яловір ще намагався пручатися. Навіть набравши ще два бали, наш «танк» пояснив, як він примудрився не виграти «золото»: «Після того як наші хлопці вибули із боротьби, додалося відповідальності та хвилювання — дуже неприємне відчуття, коли сидиш у роздягальні без своїх друзів по команді. На жаль, проблем додала травма, яку я отримав напередодні змагань. Щоку рознесло так, ніби її покусали бджоли. Ще й температура підскочила. Якийсь час не міг повноцінно тренуватися».
...А синхроністки таки закінчили Ігри «в призах». Після командного виступу у комбінації наші юні «водні грації» здобули в Баку чергову «бронзу» (були ще треті місця у дуету та команди) — Валерія Апрелєва, Валерія Бережна, Єлизавета Яхно, Яна Нарєжна, Олександра Філоненко, Вероніка Гришко, Аліна Шинкаренко, Мар’яна Серіхова, Катерина Ткачова, Ганна Єсіпова. Яхно з Нарєжною взагалі стали триразовими призерками турніру.
Набирає обертів турнір лучників. Але й тут нашим «золотим» мріям поки що не судилося збутися. Після «сухої» перемоги над фінським дуетом (6:0) наша змішана пара Георгій Іваницький та Лідія Січеникова вже у чвертьфіналі потрапила на сильних росіян Тимофеєв/Цибекдоржиєва. І росіяни були «перестріляні» з тим же ганебним рахунком 6:0! Та вже не вперше на цих Іграх успішні виступи українців змінюються невтішними. У півфіналі з італійцями замість стабільних «десяток» і «дев’яток» стріли зрадницьки летіли у «сімки» й «вісімки» — 1:5. З таким же рахунком українці в поєдинку за третє місце впевнено перемогли словенців, але сльози Ліди на п’єдесталі були явно не від щастя: «Адже могли боротись і за золоту нагороду, та у півфіналі припустились помилок, які наклалися одна на одну і не дозволили нам виграти».
Із перемог почали і наші команди. Жіноча (Січеникова, Вероніка Марченко, Анастасія Павлова) у кваліфікації була четвертою, в 1/8 фіналу подужала голландок (5:3). Медалі розігрувалися вчора вранці, й ранок цей був не для вболівальників-«сердечників». Драматична перемога над грузинками (4:4, «перестрілка» — 1:1, за додатковими показниками — 5:4) змінилася півфінальною поразкою від білорусок (3:5). Двобій за третє місце з росіянками також завершився внічию (4:4), а в «овертаймі» наші знову «перестріляли» Росію — 5:4. І цього разу Січеникова вже була сама холоднокровність: за рахунку 29:20 на користь суперниць Лідія вибиває «десятку»! Браво, двічі «бронзова» наша дівчинко!
Чоловіки (Іваницький, Маркіян Івашко, Віктор Рубан), посівши у кваліфікації четверту позицію, в 1/8 фіналу пройшли Словенію, а в наступному колі — Італію.
І ще одну радість, а з нею й срібну (знову!) нагороду приніс учорашній ранок. Буквально напередодні казахська професійна велокоманда Astana-Acca Due O розірвала контракт із нашою Ганною Соловей, звинувативши її у «непрофесіоналізмі». Історія, звичайно ж, темна, сподіваємося на коментарі самої спортсменки. А поки що вона довела свою «профпридатність» у індивідуальній шосейній гонці — фінішувала другою (33:03.37), поступившись тільки голландці ван Дейк (32:26.87).
У чоловічій шосейній «індивідуалці» наш кримчанин Андрій Гривко по обіді показав четвертий час (1.01,22).
Зовсім не потрапили в медалі інші стрільці. У фіналі олімпійська чемпіонка Олена Костевич з 10 метрів із пневматичного пістолета «вибила» собі тільки четверте місце (157.9), а перемогла сербка Зоряна Арунович (199.5). «Перемоги не бувають постійними», — пояснила 30-річна чернігівка, багаторазова чемпіонка й призерка змагань найвищого рівня.
У цій же дисципліні в чоловіків наш Олег Омельчук виграв кваліфікацію та у фіналі опинився шостим (117.0), сходинкою вище розташувався Павло Коростильов (138.2), а перемогла знову Сербія в особі Даміра Мікеча (201.8). Утім у Коростильова також є привід для втіхи: слідом за Костевич та Сергієм Кулішем він здобув олімпійську ліцензію.
У художній гімнастиці (командне багатоборство) українки були у фіналі шостими (34.150). Чемпіонки — Росія (35.300). Наша команда потрапила до фіналів у вправах зі стрічками, з булавами і обручами.
Зате нарешті потішили першою й останньою перемогою ватерполісти. У заключному своєму матчі (за 15-те місце) вони здолали мальтійців — 13:8.
Лідери медального заліку станом на 15:30 учорашнього дня
1. Росія — 29 (16-5-8)
2. Азербайджан — 23 (11-3-9)
3. Угорщина — 13 (7-1-5)
4. Беларусь — 18 (6-2-10)
5. Німеччина — 17 (5-6-6)
...14. Україна — 15 (1-6-8)
Неочікуваним виявився результат півфіналу борців-«вільників» у категорії до 57 кг. Білорус Андреєв і грузин Хінчегашвілі до рахунку 2:1 на користь першого ще змагалися, як борці. Потім кавказець дав супернику ляпаса, той відповів, і мужчини продовжили двобій уже як боксери. Судді зміну амплуа не схвалили й дискваліфікували обох, зарахувавши їм технічні поразки — 0:4. Терміново провели сутичку між борцями, що поступилися забіякам у чвертьфіналах, переможець якої, німець Евальд, у фіналі програв росіянину Лебедєву.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>