Німеччина готова заарештувати путіна у разі його приїзду
Правоохоронці будуть зобовʼязані заарештувати президента росії володимира путіна, якщо він приїде до Німеччини. Про це заявив федеральний міністр юстиції ФРН Марко Бушманн. >>
Петро Порошенко на «зеленій галявині» АП. (прес-служби Президента.)
Це вже стало банальним, але в Порошенка знову спитали про виконання його виборчої обіцянки продати корпорацію «Рошен», зокрема кондфабрику в російському Липецьку, а також «5-й канал». Липецька фабрика Петра Олексійовича стала для суспільства й медіа-громади чимсь подібним до «Межигір’я» Януковича — індикатором чесності. Цього разу запитання оздобили також уточненням, як так сталося, що за минулий рік, згідно з декларацією про доходи, Президент збагатився на 370 млн. грн. — майже в сім разів.
Щодо заробітку, відповів Порошенко, то вражаюча сума стосується лише того періоду 2014 року, коли він ще не був главою держави. А взагалі, мовляв, на відміну від деяких олігархів (тут Президент недвозначно натякнув на Коломойського), він тому видається заможною людиною, що не приховує доходів, а декларує всі свої прибутки і сплачує з них податки.
«Ви хочете, щоб я замість займатися державними справами бігав по світу й шукав, кому продати «Рошен»? Такого не буде», — заявив Порошенко. Але уточнив: «Для того, щоби припинити інсинуації, найближчим часом у нас уже узгоджена угода про передачу в траст Rothschild — компанії з бездоганною репутацією — мого пакета акцій в «Рошен». Саме для того, щоби прізвище Порошенко серед власників «Рошен» не значилося».
За словами власника, Rothschild активно проводить роботу з пошуку покупців, і «зараз три покупці роблять правову й фінансову перевірку «Рошен». Що ж до липецької фабрики, то, каже Петро Олексійович, її майно заарештоване російською владою, і це гальмує продаж.
Віднедавна ще однією больовою точкою Порошенка, на яку тиснуть критики, стала його угода з олігархом Дмитром Фірташем, який нібито є покровителем Віталія Кличка, про розподіл влади в Україні між Порошенком і Кличком. Президент із часу суду над Фірташем у Відні так і не прокоментував скандальні заяви глави «Росукренерго». Але до гострого запитання на цю тему був готовий і прийшов на зустріч із журналістами з текстом політичної угоди між ним і Кличком.
У документі, запропонованому ЗМІ до ознайомлення, справді не було «нічого такого» — звичайна фіксація висунення єдиних кандидатів у президенти й мери столиці та принципи розподілу керівних посад за підсумками виборів в Україні й Києві між Петром Порошенком із його партією та Віталієм Кличком з «УДАРом».
«Я ніколи не заперечував дуже коротку і беззмістовну зустріч з Фірташем під час президентської кампанії. Але я категорично заперечую і заперечував будь-які домовленості — конфіденційні чи відкриті — із Фірташем. Цього не було, цього не існує», — сказав Порошенко, зазначивши, що Фірташ має нести відповідальність за брехню під присягою у суді.
Що ж до того, чому він проводив зустріч із Віталієм Кличком саме у Відні, де перебував під домашнім арештом Фірташ, то Петро Олексійович вигородився: мовляв, оскільки там святкував день народження брат Кличка Володимир.
Окуповані території, армія й протидія Росії
Коментуючи ситуацію на окупованих територіях, Президент визнав, що за рік повернути Крим не вдасться. Визнав і відсутність суто української стратегії повернення анексованого півострова. Натомість вписав повернення Криму й Донбасу в план дій міжнародної коаліції на підтримку України.
Петро Порошенко заявив, що ніколи не допустить проведення референдуму, на якому було б питання про відокремлення Донбасу від України: «Не дочекаються». Водночас Президент «як гарант Конституції і гарант територіальної цілісності України» зазначив, що можливим є референдум щодо режиму самоврядування в окремих районах Донецької й Луганської областей: «А от щодо режиму місцевого самоврядування, якщо це буде потребувати конституційних змін, є відповідна конституційна процедура, яка включає і референдум. І тут я забезпечу вільне волевиявлення громадян, щоб усі українці мали можливість висловитися, як вони бачать майбутнє Донбасу. Але в складі України!»
Порошенко вважає найбільш пріоритетним пунктом Мінських домовленостей відновлення кордону з Росією та виведення військ РФ з України. «По решті [питань] ми [з сепаратистами] без них [росіян] домовимося. В нас немає жодного конфлікту. І весь цей рік це підтверджує», — сказав Президент, очевидно, маючи на увазі конфлікт без втручання Кремля.
За його словами, Україна чітко дотримується Мінських угод, і це фіксує світ: «Навіть перед тим, як застосувати зброю в Мар’їнці, ми повідомили ОБСЄ, інших партнерів, зробили прес-конференцію, вийшли на СЦКК і лише після того підтягнули зброю на ділянку Мар’їнки». Чим, наголосив Президент, також «продемонстрували, що відведена зброя знаходиться в повній бойовій готовності і за нормативний час встигла доїхати до позицій, з яких ми вели вогонь, щоб зупинити наступ російсько-терористичних військ».
«Провокацію в Мар’їнці, постійні обстріли вже ніхто не збирається списувати на неконтрольовані угруповання, бо всі неконтрольовані формування були знищені спецназом ГРУ», — заявив глава держави.
Він повідомив, що за весь час конфлікту нині спостерігається найвища концентрація російських військ поблизу українського кордону та на окупованих територіях. «Ніколи з серпня минулого року такої кількості військ не було біля наших кордонів. Утримувати таке потужне військове угруповання — для цього мають бути дуже важливі причини. Це означає, що рівень загрози російського вторгнення є безпрецедентно високий», — попередив Порошенко.
Саме тому, повідомив Президент, Україна зараз тримає у зоні АТО близько 50 тисяч військовослужбовців, а для забезпечення технічних потреб у три зміни працюють підприємства «Укроборонпрому».
Глава держави також зауважив, що задоволений рівнем підтримки України іноземними партнерами, так званою проукраїнською світовою коаліцією, зокрема в частині запровадження і продовження санкцій, надання військово-технічної допомоги, у тому числі й щодо навчання українських фахівців, загалом допомоги нашій державі.
Глава держави зауважив, що зараз «критично важливим є зупинення потоку військової техніки, амуніції, боєприпасів, якими Російська Федерація забезпечує свій так званий контингент на території України». «Це злочин, міжнародний злочин. І за цей злочин РФ має відповідати. Доказів присутності російських військ на нашій території дуже багато», — наголосив Петро Порошенко.
Лише через рік свого президентства Порошенко заявляє про впровадження найближчим часом через Кабмін і РНБО санкцій щодо фізичних і юридичних осіб Росії. Крім того, «уряд, у тому числі за моїм дорученням підготував цілий пакет позовів, які будуть спрямовані в різні суди, починаючи від Морського арбітражу, закінчуючи судом у Гаазі , починаючи від захисту власності до персональної відповідальності тих чи інших осіб», — розповів глава держави.
Також Головнокомандувач попросив не малювати «жахливу картину» стану армії та не спекулювати на темі поганої фортифікації на Донбасі. «Давайте разом покращувати ситуацію. Не жахлива там ситуація. І з кожним днем вона поправляється», — каже Порошенко, нагадуючи, що видатки на солдатський пайок підвищено з 17 до 58 грн.
Водночас Президент визнав проблеми з побудовою оборонних споруд у Донецькій області, за що будуть покарані голова ОДА Олександр Кіхтенко (Кабмін уже зробив подання на його звільнення) та брат екс-«губернатора» Сергія Тарути Олександр, який узяв підряд на будівництво.
Уряд і місцеві вибори
Петро Порошенко кілька разів повторив, що склад уряду визначає не він, а парламентська коаліція. Але порадив міністрам «готуватись до осіннього ЗНО»: «Щойно я відчую суспільний запит на зміни в Кабміні, я негайно звернусь до коаліції відреагувати на ці запити».
Сьогодні Президент не бачить причин для зміни Прем’єр-міністра Яценюка, переформатування коаліції та дострокових виборів парламенту. «Я вважаю це не просто небажаним, а неможливим», — каже Порошенко. «Прем’єр, міністри працюють на знос, і я високо це ціную. Але втома не є мірилом роботи. Високу оцінку ми можемо заслужити не лише нашою працездатністю, а результативністю. Восени мають бути зроблені відповідні висновки», — каже Президент.
Глава держави заявив, що домагається від уряду не індексації зарплат і пенсій громадян, а системних змін в економіці. Критерієм оцінки роботи урядовців також має стати рівень імплементації ними Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Порошенко вважає, що у центральній владі «перезавантаження відбулось», а «на місцевих виборах (...) ми маємо провести перезавантаження місцевих еліт». Також Президент зазначив, що спільну позицію щодо участі в осінніх місцевих виборах мають напрацювати не лише Блок Порошенка та «Народний фронт» Яценюка, а вся коаліції. «Сподіваюся, що буде знайдено або спільний формат, або скоординовані зусилля», — сказав Петро Порошенко та закликав усіх народних депутатів до співпраці.
А СУДДІ ЩО?
Президент сподівається, що новий склад Вищої ради юстиції збереться на перше засідання вже цього тижня та розгляне питання щодо звільнення з посад понад 300 суддів.
Глава держави наголосив, що кілька десятків цих суддів мають бути звільнені за корупцію, оскільки ці факти вже доведені. «У Генпрокуратурі і СБУ є рекордна кількість справ проти суддів. Але це не означає, що ми воюємо з усіма суддями», — підкреслив очільник держави. За словами Петра Порошенка, український народ чекає на незалежне правосуддя та чесних суддів.
Також Президент наголосив на важливості ініційованого ним зняття суддівської недоторканності: «Це поняття, якого не існує в жодній країні Європи. Це дивна пострадянська річ, яка суттєво перешкоджає справедливому правосуддю».
Правоохоронці будуть зобовʼязані заарештувати президента росії володимира путіна, якщо він приїде до Німеччини. Про це заявив федеральний міністр юстиції ФРН Марко Бушманн. >>
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль офіційно підтвердив, що скандально відомого міністра освіти Сергія Шкарлета буде звільнено. >>
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця привітав рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт путіна та Львової-Бєлової, котрі відповідають за незаконну депортацію укранських дітей. >>
Політики та пропагандисти Московії вкрай агресивно та істерично відреагували на рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт російського диктатора путіна. >>
Міжнародний кримінальний суд видав дозвіл на арешт Путіна. Тепер диктатор має статус підозрюваного і за межами Росії його мають заарештувати та передати до суду. >>
Народний депутат від "Європейської солідарності", генерал Михайло Забродський складає мандат. Наразі він планує сконцентруватися на допомозі Генеральному штабу ЗСУ. >>