Ініціатива створити на території України табір для чеченських біженців — сенсаційна новина, озвучена після зустрічі глав МВС Австрії, Естонії, Латвії та Литви. Засідання міністрів проходило позавчора у Відні, де і народилася ця ідея. Як стало відомо «УМ», артикулював її на підсумковій прес-конференції литовський міністр. Дізнатися щось конкретніше у представництві Литви в Україні нам, на жаль, не вдалося, позаяк усі дипломати амбасади учора були зайняті зустріччю глави МЗС республіки Антанаса Вальоніса. Тож доводиться обмежуватися скупою інформацією від «Німецької хвилі»: фінансуватиметься чеченський табір за рахунок Євросоюзу, але як саме — вирішуватимуть Нідерланди, що нині головують у ЄС.
Що найцікавiше, ідея створення подібного табору не нова — раніше її озвучували Німеччина та Італія, лише з тією різницею, щоб функціонував він у одній із північноафриканських країн. Але суть залишається незмінною — не допустити на територію Євросоюзу небажаних іммігрантів.
Цікаво, що в Україні про таку ініціативу навіть і не здогадуються. Вчора наше МЗС з'ясовувало інформацію, яку пiддало сумнiву. На Михайлівській площі резонно зауважують, що таке рішення повинно прийматися за участю України. У Держкомміграції кажуть, що за діючим внутрішнім законодавством різниці між біженцями за національною ознакою не роблять, вважаючи це відвертою дискримінацією. Відповідно, всі біженці з Росії — чеченці вони чи ні — є російськими біженцями. Окрім того, наразі в Україні немає жодного табору для біженців. Лише в Одесі діє пункт тимчасового утримання, і то розрахований на 50 осіб. Хоча наприкінці року його збираються розширити. Статистичні цифри також ставлять під сумнів доцільність створення подібного закладу в Україні: минулого року статус біженця в Україні отримали всього шість чеченців (а подавали 96), що становить 11% від загальної кількості втікачів, якi опинилися у нашій державі.