Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Динамівці підкидають догори конструктора їхньої довгожданої перемоги — тренера Сергія Реброва. (Олександра ПРИХОДЬКА.)
Після шестирічної перерви «Динамо» знову стало чемпіоном України, здобувши загалом 14-й комплект національного «золота». Завдяки мінімальній перемозі над «Дніпром» «біло-сині» за два тури до завершення турніру стали недосяжними для переслідувачів, піднісши прекрасний подарунок клубу на його 88-річчя.
Шампанське на полі «Олімпійського» та в роздягальні цього разу лилося рікою, а радість гравців і тренерів була щонайбурхливішою. Адже перескочити рубіж у 13 чемпіонських титулів столичним футболістам було дуже не просто. Низка знаних спеціалістів — Валерій Газзаєв, Юрій Сьомін (повторно), Олег Блохін — починаючи з 2009 року, безрезультатно намагалися повернути динамівський колектив на вершину українського футболу. А до перемоги команду привів початківець Сергій Ребров, який працює на посаді головного тренера перший сезон. Саме Ребров перший в Україні виграв «золото» і як гравець, і як наставник клубу.
Створивши всередині колективу, насиченого норовливими легіонерами, комфортну робочу атмосферу, 40-річному уродженцю Горлівки вдалося перервати гегемонію «Шахтаря» на внутрішній арені. У минулому сезоні була перемога над «гірниками» в Кубку, а тепер «Динамо» випередило «шахтарів» і в головному турнірі країни.
Ще задовго до складення чемпіонських повноважень, ніби передчуваючи невдачу, очільник донецького клубу Мірча Луческу заявляв, що поточний чемпіонат — «штучний», оскільки головні претенденти на «золото» перебувають в абсолютно різних умовах. Як відзначав румунський наставник, всі матчі чемпіонату його підопічні змушені грати в гостях, та й арбітри, мовляв, тепер налаштовані проти «Шахтаря».
Без сумніву, вигнання з «Донбас-арени» у львівські й київські прийми відіграло свою роль у втраті «гірниками» корони. Але навряд чи саме цей факт став вирішальним у боротьбі за чемпіонство. Зважаючи на турнірні здобутки новоспечених переможців, можна сказати, що в поточному чемпіонаті динамівці діяли без оглядки на конкурентів. «Нуль» у графі «поразки» — яскраве тому підтвердження. Та й до чвертьфіналу Ліги Європи динамівці, думається, також потрапили невипадково.
Можливо, якби чвертьфінальні єврокубкові баталії з «Фіорентиною» не збіглися в часі з українським «класико», де для динамівців і вирішувалася доля національного «золота», побачили б ми підопічних Реброва серед квартету учасників ЛЄ-2014/15. Не виключено, що в такому разі мав би місце й суто український півфінал. А так, «Динамо» та «Дніпро» зустрілися лише в матчі 24-го туру ЧУ, на який Мирон Маркевич виставив резервний склад, надавши героям переможного півфіналу проти «Наполі» заслужений «відгул». Руслан Ротань та Євген Селезньов за діями своєї команди в грі з динамівцями спостерігали з трибуни. Поза заявкою залишилися також й інші провідні виконавці «дніпрян».
«Хотів перевірити резерв, але нічого нового не побачив», — так Маркевич оцінив дії своїх підопічних, які ледь не змусили динамівців та їхніх уболівальників відкласти святкування чемпіонства на наступний тиждень. Зрештою, таку необхідну для дострокового домашнього тріумфу перемогу на 84-й хвилині поєдинку динамівцям приніс хорватський захисник Домагой Віда. Свій третій гол у чемпіонаті він забив у ворота Яна Лаштувки з близької відстані, отримавши м’яч посеред «натовпу» у штрафному майданчику.
Варто відзначити неабияку роль легіонерів у 14-му чемпіонстві «Динамо». Попри те, що кращими бомбардирами «біло-синіх» у турнірі є українці Андрій Ярмоленко та Артем Кравець, столичні іноземці — Віда, Ленс, Драгович, Сильва, Велозу, Беланда — були найпомітнішими фігурами в захисній та півзахисній ланках київської команди. Окремої уваги заслуговує й персона помічника «коуча» — іспанця Рауля Руїса Гонсалеса Ріанчо, який виконував роль основного комунікатора між головним тренером та легіонерами.
Водночас важко не помітити, що Ребров без остраху довіряє місце в першій команді молодим вихованцям клубної школи, котрі також зробили немалий внесок у загальну перемогу команди в чемпіонаті, хоча в «основі» на матч із «Дніпром» вийшли лише перевірені бійці. Головний з них — капітан команди Олександр Шовковський, який у складі «Динамо» здобув свій 13-й чемпіонський титул.
40-річний ветеран, схоже, був би не проти продовжити ігрову кар’єру, але рішення з цього приводу ухвалюватиме після розмови з президентом і тренером. «За фактом якої я буду розмовляти з президентом щодо того, наскільки головний тренер на мене розраховує», — зазначає СаШо. У свою чергу, Сергій Ребров запевняє: «Сподіваюся, Шовковський продовжить кар’єру. Вік не має значення, і за підсумками сезону до Олександра немає жодних претензій. Приємно, що в такому віці він і надалі залишається професіоналом».
Ігор Суркіс,
президент «Динамо»:
— Ми вистраждали це чемпіонство. П’ять років ми не були чемпіонами. Хлопці дуже хотіли в Києві при своїх уболівальниках здобути це «золото».
Це чемпіонство дорого коштує. Воно, напевне, одне з найважчих, адже важко повертати трофеї. У наступному сезоні ставитимемо ті ж цілі. Але потрібно гідно завершити сезон і, бажано, покласти золоті медалі в кубок. Потім потрібно відпочити та з новими силами готуватися до Ліги чемпіонів. Я вітаю всіх уболівальників. Це і їх перемога, 50 на 50 разом з командою. Підтримка була відчутною, Київ засумував за цими золотими медалями.
Сергій Ребров,
головний тренер «Динамо»:
— Важкий сезон, і я радий, що ми поставили сьогодні крапку. Радий за своїх хлопців. Ми довели, що в нас є команда, є колектив. Я сказав у роздягальні: «Так, ми виграли чемпіонат, але я сподіваюся, що у вас не зникне мотивація розвиватися надалі».
Підсилення потрібне завжди, але хай завершиться чемпіонат — тоді в клубі подивляться, чи варто підсилюватися. Для нас важливо зберегти склад за тієї складної ситуації, що склалася у країні. І якщо Мбокані справді хоче бути в команді, з ним із задоволенням продовжать роботу».
Чемпіонат України. Прем’єр-ліга. 24-й тур
«Чорноморець» — «Металург» (З) — 0:0
Голи: Хльобас, 42, 48; Мякушко, 54 — Гладкий, 1, 18; Д. Коста, 13; Ракицький, 64; Л. Адріано, 77; Степаненко, 78; А. Тейшейра, 90 (пен.)
Київ, стадіон «Динамо», 150 глядачів
«Іллічівець» — «Ворскла» — 1:2
Голи: Чурко, 33 — Ковпак, 36; Міщенко, 83 Дніпропетровськ, стадіон «Метеор», 213 глядачів
«Шахтар» — «Металург» (Д) — 2:0
Голи: Тейшейра, 9, 45
Вилучення: Чечер, 56 («М»)
Львів, «Арена Львів», 5 110 глядачів
«Зоря» — «Карпати» — 1:1
Голи: Любенович, 34 — Пластун, 36
Запоріжжя, «Славутич-арена», 1 100 глядачів
«Олімпік» — «Металіст» — 2:1
Голи: Тищенко, 30; Лисенко, 46 — Каядо, 90+4 (пен.)
Вилучення: Огиря, 90+2 («О»)
Київ, стадіон ім. Баннікова, 700 глядачів
«Волинь» — «Говерла» — 4:2
Голи: Кобахідзе, 7; Бабатунде, 23; Бікфалві, 65; Козьбан, 73 — Фещук, 28; Мякушко, 45
Луцьк, стадіон «Авангард», 4 050 глядачів
«Динамо» — «Дніпро» — 1:0
Гол: Віда, 84
Київ, НСК «Олімпійський», 51 100 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. «Динамо» 24 19 5 0 62-10 62
2. «Шахтар» 24 17 4 3 67-16 55
3. «Дніпро» 24 15 5 4 44-15 50
4. «Зоря» 24 12 5 7 38-30 41
5. «Ворскла» 24 10 8 6 32-21 38
6. «Металіст» 23 7 10 6 31-31 31
7. «Волинь» 24 8 6 10 34-42 30
8. «Металург» (Д) 24 6 8 10 26-37 26
9. «Олімпік» 24 7 5 12 22-57 26
10. «Металург» (З) 24 6 7 11 18-37 25
11. «Чорноморець» 23 3 10 10 15-29 19
12. «Говерла» 24 3 8 13 22-47 17
13. «Карпати» 24 5 8 11 20-28 14*
14. «Іллічівець» 24 2 5 17 20-51 11
* «Карпати» позбавлені дев’яти очок згідно з рішенням КДК ФФУ.
Бомбардири: Бікфалві («Волинь») — 15, Єрмоленко, Кравець (обидва — «Динамо»), Тейшейра («Шахтар») — 14.
27-й тур. «Динамо-2» — «Олександрія» — 0:1 (Чорній, 86; нереалізоване пенальті: Грицук, 4 «О»), «Полтава» — «Нива» — 3:0, «Гірник-Спорт» — «Гірник» — 0:0, «Сталь» (Ддз) — «Нафтовик» — 3:2, «Зірка» — «Суми» — 1:0, «Буковина» — «Геліос» — 0:1, «Тернопіль» — «Десна» — 1:1, «Сталь» (А) — «Миколаїв» — -:+.
Лідери: «Олександрія» — 65, «Сталь» (Д) — 59, «Гірник-Спорт» — 47 (26 матчів), «Тернопіль» — 41, «Десна», «Зірка» — 40, «Динамо-2» — 39 (26), «Суми» — 39.
Бомбардир: Куліш («Сталь» (Ддз)) — 20.
* * *
За три тури до фінішу турніру в другій лізі путівки в перший дивізіон забронювали «Черкаський Дніпро» (56 очок у 24 матчах) та столичний ФК «Оболонь-Бровар».
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>