Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Після свого десятиріччя «Форум видавців» — найбільший і найпопулярніший книжковий ярмарок в Україні — набуває нових розмахів. В одинадцятому Форумі, який відкривається сьогодні у Львові, візьмуть участь понад 600 видавництв (найбільше за усю історію ярмарку), а за чотири дні відбудуться 164 заходи, що майже у два рази більше, аніж минулого року. А що вже говорити про гостей, які навідаються на це книжкове свято: окрім відомих українських, російських та польських літераторів, до Львова завітає сам Пауло Коельо — знаменитий на весь світ бразильський письменник. Директор «Форуму видавців» Олександра Коваль навіть зауважила, що за насиченістю програми цьогорічний ярмарок наблизився до Варшавського чи Лейпцигського.
16-19 вересня, поки триватиме Форум, очевидно, навіть буде перекрито рух транспорту на частині вулиці Коперника, на якій розташований Палац мистецтв, традиційне місце проведення ярмарку. Адже протягом цих днів на вулиці Коперника збирається неймовірно багато людей та автотранспорту — усі, прочекавши Форум цілий рік, спішать придбати хоча б кілька книг, які не завжди можна зустріти в книжкових магазинах, та ще й на ярмарку продають за нижчою ціною, аніж усюди. Окрім того, велику частину асортименту Форуму становлять зовсім свіжі видання.
Так, серед найсвіжіших буде і бестселер Пауло Коельо «11 хвилин», який київське видавництво «Софія» видало українською мовою. Саме завдяки фінансовому сприянню цього видавництва, яке співпрацює із всесвітньо відомим бразильським письменником, став можливим його приїзд на Форум. Попри те, що Коельо має певні проблеми зі здоров'ям, очікується, що він аж чотири години відведе на роздачу автографів. Окрім того, автор проведе прес-конференцію і візьме участь у відкритті Форуму.
Уперше на «Форумі видавців» також відбудеться Фестиваль російської книги. На ньому буде представлено десять найкращих інтелектуальних московських і петербурзьких видавництв. А в рамках святкування Року Польщі в роботі ярмарку візьмуть участь польські письменники і десять видавництв. З польською делегацією навіть приїде відомий кінорежисер Анджей Вайда. Мабуть, одним з найцікавіших заходів поляків стане презентація творів Бруно Шульца в перекладах іншими мовами, яка охоплює 50 томів, виданих у всьому світі від 60-х років 20 століття до минулого року.
Традиційно у перший день Форуму в урочистій обстановці буде відзначено найкращу книгу цього року, а також володаря Гран-прі. На це звання претендує майже п'ятсот видань і більш 120 видавництв. Окрім Гран-прі, журі, Академічна рада та Шкільна рада визначать ще 21 найкращу книгу Форуму в різних номінаціях.
18 вересня стане відомо також ім'я «Кращого читача Форуму-2004». У цьому регіональному конкурсі, який проводять уперше, взяли участь понад шість тисяч учнів-читачів міських, районних і шкільних бібліотек Львівської, Тернопільської, Рівненської та Івано-Франківської областей. Насамперед, організатори конкурсу намагалися залучити до його участі сільських дітей та школярів з маленьких міст.
Попри те, що «Форум видавців» уже давно став однією з найяскравіших подій у культурному житті України, досі його організатори залишаються на самоті з низкою проблем, зокрема фінансових. За словами Олександри Коваль, усі витрати, пов'язані з проведенням ярмарку, взяли на себе її організатори. Спочатку частину коштів обіцяли виділити спонсори, але потім вони відмовилися від своїх планів. «Завжди форуми ми проводимо за власні кошти. Зокрема, учасники оплачують своє перебування, ми оплачуємо оренду, а за залишок проводимо акції. Але зараз число акцій збільшується і коштів нам катастрофічно не вистачає», — зауважила президент Форуму. Олександра Коваль також із сумом констатувала, що офіційні особи найпопулярнішим книжковим ярмарком в Україні не цікавляться, а політики і поготів.
Однак, попри фінансові труднощі, організатори «Форуму видавців» залишили вартість квитка на ярмарок символічною — одна гривня. Скільки спраглих до книги відвідає цього року Форум, сказати важко, але через величезну кількість цікавих заходів та гостей відвідувачів, очевидно, буде значно більше, ніж минулого року, тобто понад 50 тисяч осіб. Хоча вже кілька років поспіль через активність відвідувачів у Палаці мистецтв утворюється справжня тіснява. Але у Львові наразі немає краще пристосованого приміщення для такого масштабного книжкового ярмарку. А його організатори в іншому місті проводити Форум не бажають.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>