«Сокіл» злітає

16.09.2004
«Сокіл» злітає

(автора.)

      Після того як наказав довго жити чемпіонат Східноєвропейської хокейної ліги, київському «Соколу» не залишалося нічого іншого, як проситися в прийми до сусідів-сябрів, котрі проводять доволі сильну внутрішню першість. Ті погодилися, відтак чемпіонат Білорусі 2004-2005 років назвали відкритим: крім дев'яти білоруських колективів, у ньому беруть участь дві команди з Латвії, «Металургс» і «Рига-2000», та єдиний український професійний клуб — «Сокіл». Цікаво, що в разі, коли перше місце у ВЧБ посяде небілоруський клуб, чемпіоном буде оголошено не його, а команду з Білорусі, яка просунеться в першості найвище.

      У перших двох турах «соколята» грали в Латвії, звідки вивезли аж чотири очки — старт виявився вдалим. Третій матч підопічні Олександра Сеуканда нарешті проводили вдома. Причому не в тісному «Авангарді», а одразу в Палаці спорту. Справа в тім, що регламент відкритого чемпіонату Білорусі вимагає, аби принаймні половина матчів кожної команди відбувалася на аренах, що відповідають міжнародним хокейним стандартам. В Україні це лише Палац спорту, тож керівництву команди довелося домовлятися з начальством головної критої спортивної споруди про розкішний і дуже недешевий лід. Добре, що цього року столичний клуб має гідну фінансову підтримку — його почесним президентом став Олександр Омельченко-молодший, народний депутат України, син мера Києва. Тож принаймні до січня «соколята» прийматимуть суперників під високим склепінням Палацу спорту. Крім того, вперше за бозна-який час команда виїздила на матчі за межі України не автобусом, а літаком, що теж свідчить про підвищений рівень фінансування. З провідними хокеїстами підписано повноцінні контракти, одразу кілька українських збірників навіть відкинули пропозиції клубів вищої російської ліги, зрозумівши, що в «Соколі» теж можуть платити непогано. Зараз у команді як ніколи висока конкуренція, адже, за регламентом ВЧБ, заявляти на матч можна лише три «повноцінні» ланки, четверта має бути складена з гравців 1985 року народження і молодших. Але нині «Сокіл» може дозволити собі утримувати у складі аж 30 хокеїстів.

      Київський хокейний глядач, звісно, знав про зміни на краще в улюбленому клубі. І явно скучив за «живим» хокеєм. На дебютний домашній матч проти новополоцького «Хіміка-СКА» у Палаці спорту зібралося аж дві з половиною тисячі глядачів, що на даний момент становить рекорд чемпіонату Білорусі (хоча трибуни могли б бути заповнені й більш ніж наполовину, адже вхід був вільним). Був у ложі почесних гостей і Олександр Омельченко-молодший із дітьми.

      Після матчів у Латвії тренер Сеуканд замінив Валентина Олецького на Богдана Савенка, а Костянтин Касянчук вибув з обойми через операцію з видалення апендициту.

      Перший період пройшов за цілковитої переваги господарів майданчика. У голи її втілили Олександр Матвійчук, добивши шайбу на п'ятачку, та Богдан Савенко — потужним пострілом у «дев’ятку». «Соколята» й надалі розігрували красиві комбінації й могли вирішити долю поєдинку проти далеко не найсильнішого білоруського колективу ще в першій третині, але змарнували кілька гарних нагод, зокрема той же Матвійчук не реалізував буліт — хокейний пенальті.

      А от друга частина проходила за сценарієм «хіміків», яких на трибуні підтримувало аж п’ятеро білоруських фанів із червоно-зеленим прапором. Господарі «підсіли», а новополоччани використали чисельну перевагу, а потім і реалізували швидку атаку, зрівнявши рахунок. Давалося взнаки, що наша команда грала фактично у три п'ятірки: з обов’язкової ланки молодих на майданчику з'являвся тільки Коваль. Але все ж таки тренер збірної та її базового клубу у другій перерві зміг знайти потрібні слова, і третій період «Сокіл» провів доволі впевнено. Під окрики Олександра Сеуканда команда надійно зіграла в обороні. Роман Сальников точним щиглем вдруге за гру використав чисельну перевагу господарів, а невдовзі красивим сольним проходом через зону білорусів відзначився Василь Бобровников — 4:2.

      Наступний матч «Сокіл» проведе вже сьогодні — також у Палаці спорту, о 18.30. Суперником буде ХК «Вітебськ». Вхід вільний.

 

 ПІСЛЯМОВА

Володимир Катаєв, головний тренер «Хіміка-СКА»:

      — Ми готувалися дати бій киянам. Наскільки це в нас вийшло, розбиратимемо трохи пізніше. На жаль, поки що не підсилили нашу гру українські легіонери Гнітько і Крикуненко. Завдання команди на сезон — потрапити до «плей-оф», вісімки кращих.

      Вважаю, що участь «Сокола» і латвійських команд у нашому чемпіонаті піде на користь як  цим колективам, так і білоруському хокею.

 

Анатолій Степанищев, тренер «Сокола»:

      — За вісім днів у Латвії ми фактично одним складом провели п'ять матчів (три у складі збірної на «Євровиклику» і два у чемпіонаті. — Авт.), що не могло не позначитися на фізичних кондиціях гравців, адже команда в нас доволі вікова. У другому періоді далася взнаки втома, але далі хлопці знайшли сили і добре попрацювали.

      Думаю, проведення матчів у київському Палаці спорту сприятиме популяризації хокею, та й преса не обходить нас увагою. До того ж ковзанка на «Авангарді» перебуває справді далеко не в найкращому стані.

 

 ТАБЛО

«Сокіл» (Київ, Україна) — «Хімік»-СКА (Новополоцьк, Білорусь) — 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

      «Сокіл»: Селіверстов (Бруль); Гунько — Полоницький, Савенко — Бобровников (к) — Матвійчук; Савицький — Ісаєнко, Литвиненко — Гончаренко — Сальников; Полковников — Наваренко, Пастух — Гніденко — Харченко; Найда — Невєров, Коваль — Онищенко — Руфанов.

      Шайби: Матвійчук, 7 (Бобровников, Полоницький); Савенко, 16 (Гунько; більш.); Сальников, 45 (більш.); Бобровников, 50 (Матвійчук, Савенко) — Пригунов, 27 (більш.), 34.

      Нереалізований штрафний кидок: Матвійчук, 11.

      Штраф: 12 — 18.

      Кращі гравці матчу: Савицький, Бобровников — Пригунов.

      Інші результати матчів 3-го туру: «Юність» (Мінськ) — «Динамо» (Мінськ) — 3:0, «Хімволокно» (Вітебськ) — «Керамін» (Мінськ) — 2:3, «Гомель» — «Вітебськ» — 8:2, «Німан» (Гродно) — «Рига-2000» — 3:0, «Брест» — «Металургс» (Лієпая) — 3:3.

      Турнірне становище: «Юність», «Керамін» — по 9, «Сокіл» — 7, «Металургс» — 5, «Брест» — 4, «Гомель», «Динамо», «Неман», «Рига-2000», «Хімволокно», «Хімік»-СКА — по 3, «Вітебськ» — 0.