З такою вимогою виступила комісія журналістської етики Литви, повідомляє радіостанція «Ехо Москви». Йдеться про публіцистичну програму російського Першого телеканалу «Таємниці століття», документальний цикл, що розповідає про «білі плями» історії, які коментують різноманітні експерти. Обурення литовських журналістів викликав випуск, присвячений пакту Ріббентропа—Молотова, який, як відомо, призвів до розподілу Прибалтійських країн та Польщі. В інтерв'ю «Еху Москви» член комісії Гінтарас Сонгайла заявив, що подане в програмі трактування німецько-радянського договору 1939 року суперечить дійсним історичним фактам. У зв'язку з цим організація рекомендувала застосувати всі зусилля задля того, щоб припинити потік подібної дезінформації.
Суперечливий випуск «Таємниць століття» вийшов у ефір 31 серпня — його було показано по кабельному телебаченню. Тоді реакція вищого державного керівництва була миттєвою: вже наступного дня міністр закордонних справ Литви звернувся до керівництва литовського телебачення із проханням припинити мовлення Першого Балтійського каналу, що здійснює ретрансляцію російського продукту. У литовському МЗС вважають, що у передачі було виправдано окупацію їхньої країни і взагалі ставиться під сумнів територіальна цілісність прибалтійських держав.
Водночас литовські журналісти не вбачають нічого крамольного в тому, що на литовському сервері діє інтернет-рупор чеченського президента Аслана Масхадова «Кавказ-центр». До такого самого висновку дійшов президент країни Валдас Адамкус. Його демократичну заяву цитує «Комерсант»: діяльність цього сайту «регламентують закони Литви, які відповідають правовим нормам Євросоюзу», і ніхто з посадовців не «має права забороняти будь-яким приватним особам висловлювати власну думку або просто поширювати інформацію про ситуацію в Чечні, якщо подібна діяльність не порушує чинного законодавства». Такою була офіційна відповідь Литви на різку заяву російського МЗС «про відверто недружній крок литовської влади, що негативно впливає на атмосферу двосторонніх стосунків».