Охочих створити сімейне кубельце восени традиційно більшає: так, протягом серпня-вересня органами реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України було зафіксовано середньомісячну кількість шлюбів, що вдвічі перевищує показники першого півріччя 2004 року. Якщо з січня по липень в Україні щомісячно реєструвалося в середньому 16 тисяч шлюбів, то, починаючи з серпня, цей показник зріс близько до 30 тисяч шлюбів на місяць, повідомили «УМ» у прес-службі Мін’юсту. Як зазначила директор Департаменту нотаріату та органів реєстрації актів цивільного стану Мін'юсту України Людмила Павлова, осінь є традиційно шлюбною порою за споконвічною українською традицією: ріст кількості шлюбів у цей період пов'язаний із закінченням сільськогосподарських робіт.
Давні українські традиції щодо приурочення весіль до закінчення сільськогосподарських робіт продовжуються і в наш час. Побільшало й «срібних» та «золотих» «молодят»: так, 16 вересня 2004 року в Херсонському міському РАЦСі буде одночасно відсвятковано 22 «срібних» та «золотих» весілля. За словами начальника відділу органів реєстрації актів цивільного стану обласного управління юстиції Олени Лукіних, одночасне святкування у вересні ювілейних весіль стає в Херсоні вже традицією. Цього року міська влада та обласне управління юстиції підготували ювілярам цінні подарунки та святкову вечерю.
Незвичайне весілля планують на Донеччині. У Маріупольському міському відділі реєстрації актів цивільного стану днями на весільний рушничок одночасно стануть молоді, а також батьки нареченого, що святкуватимуть у цей же день своє «срібне» весілля. За даними Департаменту нотаріату та органів реєстрації актів цивільного стану Мін'юсту України осінній «весільний бум», як правило, триває до листопада.
Загалом же з початку року органами РАЦС було проведено церемонію 2 «діамантових» (це 75 років подружнього життя!), 147 «золотих» та 177 «срібних» весіль. Найвитриваліші сім’ї мешкають у Миколаївській області та у Хмельницькому (до речі, «діамантове» весілля у Хмельницьку святкували вперше в історії міста). Крім того, в Кременчуці Полтавської області цього року було відсвятковане ще одне ювілейне «залізне» весілля — 65 років спільного подружнього життя. Наймолодшій з «наречених» на цих весіллях виповнилося 88 років. Наймолодшому «нареченому» – 90 років. Цьогорічним рекордсменом за кількістю церемоній «срібних» весіль стала Миколаївська область. Тут пiсля 25 спільно прожитих років удруге на власний весільний рушник забажали стати 44 пари. Найбільше «золотих» весіль було відзначено в органах РАЦС Миколаївської — 16, Рівненської – 15 та Черкаської областей – 15.
До слова, останнім часом в Україні склалися певні традиції проведення таких заходів. Так, в Луганську під час святкування «золотих» та «срібних» весіль рушник, який колись уперше поєднав молодих, знову лягає під ноги «винуватцям» свята. Після урочистого вітання ювілярам вручають оновлений документ про шлюб зразка української держави. А в одному з районів Кіровоградщини стало традицією надсилати вітальні листівки з нагоди «золотих» та «срібних» весіль корінним мешканцям», які вступили в шлюб на території району.
Щодо цьогорічних молодих сімей, то на їхню кількість вплинув-таки високосний 2004 рік. Ризикнули створити сімейне кубельце протягом першого півріччя майже 99 тисяч пар, що майже на 54 відсотки менше, ніж у відповідний період минулого року. Однак і бажаючих розлучитися поменшало: так, за шість минулих місяців зареєстровано 83 тисячі розлучень, що майже на 7 відсотків менше, ніж минулого року, і на 10 відсотків менше, ніж у 2002 році. У прес-службі Мін’юсту кажуть, що найміцнішi сім’ї України живуть у Закарпатській, Рівненській і Чернівецькій областях. А найбільше розлучаються у Донецькій, Дніпропетровській і Харківській областях — щоправда, ці регiони є і безумовними лідерами за кількістю укладених шлюбів.