Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Коли смачні десерти весь час перед очима, важко погодитися на здорову їжу. (з сайта zaykapobegayka.ru.)
Ніякий ранковий хаос не може бути виправданням для пропущеного сніданку. Організм має потребу в харчуванні після 10-12 годин нічного «голодування». Якщо є хоча б 10 хвилин, зробіть яєчню або омлет, підійдуть і житні тости. Якщо передбачається ранковий поспіх, подумайте про це напередодні.
Необхідно виключити з дитячого меню продукти, в яких є «прихований» цукор. Це фруктові соки, ароматизовані йогурти, консервовані фрукти. Треба розуміти, що напис «дієтичний» і «знежирений» передбачає багато рафінаду. Хитрий «трюк» виробників — змінювати слово «цукор» на «глюкозу», «фруктозу». Усього цього можна уникнути, купуючи продукти без упаковки, тобто свіже та натуральне.
Після спортивних секцій і гуртків за інтересами дитині захочеться ситно повечеряти. Тут на допомогу працюючій мамі прийде морозильна камера. Калгарі розповідає, що на вихідних вона готує домашні напівфабрикати з овочів, м’яса і риби, розділяє на порції і заморожує. Тоді після роботи досить швидко розігріти і красиво сервірувати готову вечерю.
Якщо вчасно не подбати про сімейний обід, то в поспіху часто доводиться вдаватися до неправильних рішень у приготуванні страв. Тому Авансіно намагається щонеділі планувати меню на тиждень уперед. За словами Калгарі, це дуже приємно і корисно робити для залучення дітей у сімейні справи: разом із доньками вони продумують тижневий раціон і купують сезонні продукти.
Складно переконати голодну дитину, що печиво на столі не варто їсти до обіду. Простіше не тримати його вдома. Тоді, коли малята знайдуть щось смачненьке в шафках, можна бути спокійним, адже вдома — тільки корисні продукти.
Намагайтеся «красиво» харчуватися. В готуванні використовуйте різнокольорові овочі й під час їди попросіть дитину переказати кольори на тарілці. Давайте стравам свої цікаві назви. Сервіруйте тарілки «смайликом». Тоді здорова їжа ще буде приносити масу позитивних емоцій.
Дитині завжди цікавіше їсти те, що вона зробила сама. Таку їжу діти особливо хвалять — вона їм здається неймовірно смачною. Беріть дітей із собою в магазин — їм буде цікаво розуміти, що і звідки у них тарілці.
Для дорослих і дітей порції повинні бути різні — у дитини менші. Також важливо, щоб 2/3 страви на тарілці складалися із зелені і овочів, решта — вуглеводи і білки. Важливо навчити малюків відчувати насичення. Від самого дитинства вчіть не переїдати.
Цікавтеся, чим діти харчуються в школі. Якщо виникають питання, не соромтеся дізнаватися тонкощі приготування. Можна давати дитині в школу фрукти, тоді шанс перекусити чимось шкідливим значно знизиться.
Нічого страшного, якщо на святі малюк з’їв багато цукерок або приніс додому пачку чипсів. Важливо, щоб переважно весь раціон дитини складався з правильних продуктів. Не варто хвилюватися через порцію морозива або шматочок торта. Важливо дотримуватися співвідношення 80/20, де більшість означає здорову їжу.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
Технологію, за допомогою якої можна оперативно створити зовнішні фіксатори кінцівок навіть із обмеженими ресурсами та навичками, розробили британські дослідники в Лондонському коледжі >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>