Ультиматум Трампа: 100% мита країнам БРІКС за відмову від долара
Для країн БРІКС, якщо вони надумають створити власну валюту, щоб замінити американський долар президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести 100%-ві мита. >>
Перечекавши, поки трохи спаде хвиля ажіотажу, я подала документи на закордонний біометричний паспорт у ДП «Документ». Попередній паспорт закінчився минулого року, тож я була не з тих, хто вирішив поміняти документ «просто так» — на більш «модний» та «просунутий». Мені дійсно потрібна «корочка» для виїзду за кордон. Тож 6 березня 2015-го я відвезла гроші і папери за відомою всім киянам адресою — на Шевченка, 27.
Скажу відразу: я вирішила заплющити очі на дві обставини. По-перше, на величезну чергу, у якій я простояла понад дві години (зрештою, за кiлькiсть бажаючих отримати «біометрику» ДП «Документ» не відповідає). По-друге, на цілком очевидну переплату за надані послуги. За паспорт, який мали виготовити протягом 20 робочих днів, я заплатила більше 800 гривень, що є чвертю моєї щомісячної зарплати.
Як журналіст, я чудово знаю, скільки має коштувати такий документ, проте вирішила не псувати собі нерви. Я, так би мовити, «налаштовувалась на позитив», переконуючи себе, що якщо я залишаю чайові офіціантам, то хай і в цьому випадку підприємству «Документ» перепаде щось «зверху» за якісно та вчасно надані послуги.
А обслуговування у ДП «Документ» і справді було відмінним. Доброзичливий та люб’язний персонал, який швидко робив своє діло і проявляв максимум терплячості до стареньких відвідувачів. Я вийшла звідти окрилена і переконана в тому, що зміни таки є. Хай навіть не все ідеально, хай ще є, до чого присiкатися, але загалом — зовсім непогано. Тим паче що мені було з чим порівняти — я згадувала власний досвід, який здобула в 2004 році.
Тоді документи у мене приймало Подільське відділення Державної міграційної служби. Паспорт був потрібен мені терміново, тож я сплатила чималу навіть на той час суму за його оформлення впродовж трьох днів. (Були колись і такі терміни). І тільки коли я повернулася з банку з платіжкою на руках, дама, що мене обслуговувала, приголомшила: потрібна ще й довідка про несудимість. Причому дістати її я маю самостійно.
Пам’ятаю, як я ловила таксі і мчалася стрiмголов з Межигірської на вулицю Богомольця, у центральний главк МВС. Там чекало нове потрясіння — на виготовлення довідки йшов місяць, і нікого не хвилювало, що я вже сплатила грубі гроші за триденне оформлення паспорта. Але виявилося, що моєму горю можна зарадити: дівчина, що займалася довідками, простягнула у віконце папірчик iз написаним номером мобільного — за цим номером мав озватися таємничий «дядя», що «допомагав» таким, як я.
Дядя-«мент» і справді озвався. Ми зустрічалися чомусь в аптеці на вул. Артема. Я передала йому 150 гривень (у 2004-му це були немалi грошi). А потім страшенно картала себе за те, що віддала незнайомій людині ще й внутрішній паспорт. Наступного дня, щоправда, паспорт до мене повернувся разом із довідкою. Дядя вже не соромився і не крився, він вийняв iз портфеля цілий стос таких довідок, відшукуючи мою. Бізнес у нього явно процвітав.
Згадуючи тодішні пригоди, я раділа, що цього разу не треба бігати по банках і по міліціях, не треба давати хабарі, роблячи вигляд, що ти купуєш аспірин, не треба принижуватися і почуватися повним «лохом». Але в цій бочці меду знайшовся таки чималенький черпачок лайна. З 6 березня минули вже двадцять п’ять робочих днiв (відмінусовуємо всі свята та вихідні), а мого паспорта як не було, так і нема.
ДП «Документ» пояснює затримку тим, що їх підводить поліграфкомбінат «Україна». Адже біометричні паспорти роблять саме там, тоді як ДП «Документ» виступає лише посередником. Поліграфкомбінат «Україна», у свою чергу, говорить про якесь обладнання, що вийшло з ладу. За великим рахунком, мене як споживача не повинно обходити ані перше, ані друге. Адже я зробила 100-відсоткову передоплату, і збитки мені ніхто не збирається відшкодовувати.
У сухому залишку маємо наступне. У 2004 році я встигла зробити паспорт і з’їздити на економічний форум до Польщі. У 2015-му я не отримала документ вчасно, і це ламає всі мої плани. МВС України, міграційна служба, поліграфкомбінат та паспортний сервіс чудово знають, що я нічого не зможу вдіяти. Я можу обурюватися, дзвонити, писати скарги і навіть подавати до суду, а вони все одно робитимуть мій паспорт стільки, скільки їм заманеться.
Бігти мені нікуди, бо альтернативи державному монополісту не існує. Хіба що, дочекавшись врешті-решт паспорта, використати його не за туристичним призначенням, як це планувалось від початку.
Для країн БРІКС, якщо вони надумають створити власну валюту, щоб замінити американський долар президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести 100%-ві мита. >>
Резолюцію, у якій запроваджені санкції проти грузинської влади, затвердила Парламентська Асамблея Ради Європи, і вимагає від неї запустити процес дострокових парламентських виборів під контролем ПАРЄ. >>
До президента України Володимира Зеленського звернувся міський голова Києва Віталій Кличко, заявивши, що люди з його оточення «займаються політичними інтригами» та намагаються «розбалансувати» владу в Києві. >>
Чи буде з приходом до влади в США Дональда Трампа новий світовий порядок? >>
Пропонуємо серію статей Володимира Цибулька про перешкоджання політиків Силам оборони України. >>
Мета зрозуміла - надто ласий шматок під Києвом, надто багато уваги міжнародних партнерів, якій готові допомагати в відбудові героїчного міста. >>