Прагнучи поласувати смачними цукерками, найперше: ретельно вивчайте їхній склад — це найпрактичніший висновок за результатами чергового тестування від експертів Центру незалежних споживчих експертиз. Цього разу досліджували цукерки «Пташине молоко» — улюблені для багатьох дітей і не тільки.
Це солодощі зi збитих білків iз цукром. Щоб зафіксувати «повітряність», додають желуючий агар — речовину, яку отримують із водоростей. Якщо вдома робити ці цукерки, цим склад інгредієнтів міг би й обмежитися. У фабричних цукерок список, як правило, довжелезний: із фарбниками, ароматизаторами, а ще замінниками какао-масла, в які поміщають солодку ніжність. На жаль, нині більшість цукерок «Пташине молоко» випускають саме у шоколадній глазурі, а не в шоколаді, тобто замість какао-масла пропонують їсти його замінники — дешевше. Не рідкість, коли вершкове масло заміняють маргарином, а згущене молоко — так званим молокомістким продуктом, який зроблено з рослинних жирів. Але і це ще не все: у деяких цукерках iз такою назвою можна зустріти і консерванти сорбат калію чи бензоат натрію. Особливо уважними будьте, якщо тримаєте у руках цукерки з терміном зберігання 6 місяців. Якщо лише 1,5 місяця — ймовірність мати консерванти менша.
Оскільки у «Пташиного молока» різних виробників — різний склад, то не надто коректно порівнювати ціни. Зрозуміло, якщо цукерки робили не з маслом какао, а з його замінником, такі будуть дешевші для гаманця. Але якщо їх вживати регулярно — можна поплатитися здоров’ям. Ціновий діапазон цього виду солодощів зараз — від 5-6 гривень до 20 гривень за 100 г.
Простіше вивчати склад інгредієнтів, коли цукерки розфасовані у коробки. На обгортках тих, які продають на вагу, навіть якщо їх розгорнути, — тексти прочитати зможуть далеко не всі. Але живемо ми в час розвинутих інформаційних технологій. Не полінуйтеся зайти на сайт виробника і там прочитати необхідну інформацію. Ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких того варте. До того ж солодощі — не продукт першої необхідності, краще з’їсти цукерок менше, але якісних.