Першого березня в Національній музичній академії імені Петра Чайковського Київський театр тіней «Теуліс» виступить з концертною програмою «Крик Душі». Наприкінці минулого року артисти за допомогою хореографії і пластики рук розповіли світові про крик української душі після подій Євромайдану, про те, як мирне життя перетворилося на війну. За допомогою театральної вистави, назву якій дали самі глядачі, вони хотіли привернути увагу Європи до трагедії, яка сьогодні відбувається в Україні. У жовтні їх гідно оцінило журі італійського талант-шоу Tu si que vales (аналог «Україна має таланти»), що в перекладі означає «Ви дійсно достойні».
Театр тіней естетично розповів ситій європейські публіці про щасливе життя двох закоханих українців, які одружилися. У них народилося дитя, і тут почалася Революція гідності. Молода жінка чекала свого милого з Майдану. Те, що з ним відбувалося на головній площі Києва, артисти показали за допомогою тіней. Головний герой, якого грає сам режисер Віталій Сусловець, повернувся живим. Щасливий фінал ніби дає надію, що і в реальному житті все закінчиться скоро і справедливо.
Як розповів «УМ» засновник і директор театру Роман Соколов, «Теуліс» напередодні римського конкурсу виходив у фінал на європейському талант-шоу в Чехії, а також на конкурсах у Туреччині та Росії. Театр уже гастролював у Фінляндії, Швеції, Польщi, Японії. Для того, щоб не відмовлятися від запрошень у різні країни, театру доводиться утримувати два рівносильні склади акторів, які виступають одночасно в різних місцях. І це при тому, що театр фактично існує з 2010 року.
До слова, «Теуліс» створився вельми випадково. Організовуючи різні івенти для компаній, Роман натрапив на цікаве замовлення — поставити з працівниками компанії театр тіней. Смак цієї кухні припав йому до душі. Він подумав про те, які дива можна робити, якщо замість рекламістів і маркетологів працювати зі справжніми акторами. Зібрав трупу, та відповідного бюджету не було. Щоб створити тіні, починали зі звичайної лампочки, яку заслоняли простирадлом.
У появі сюжету вистави «Крик душі», теж не обійшлося без випадкової історії. Шедевр створювався впродовж двох із половиною днів до показу на талант-шоу в Римі. Звісно, потім вдосконалювався перед наступними показами. Для участі в талант-шоу відібрали зовсім інші номери, аж раптом трупу попросили показати номер про події в Україні. Так дуже швидко, на власних емоціях і пам’яті, написали сценарій, поставили номер. Деякі фігури були в попередніх постановках, наприклад свічка. Дівчині, яка показує полум’я, на те, щоб рухати рукою, ніби справжній вогонь, пішло півтора роки репетицій.
Постановка театру «Теуліс» володіє декількома визначними рисами, притаманними для більшості сюжетів, які створює театр. Це і практична відсутність трафаретів (вони вміщуються у валізу), і той факт, що виконавці — справжні професіонали, які відчувають і розуміють всю необхідну естетику своєї справи.
Орієнтуючись на рівень майстерності, який мають іноземні театри тіні, наш «Теуліс» прагне не відставати, його магію помічають і вітають за кордоном. Показавши себе світові, «Теуліс» вирішив заїхати додому. Вистава у Національній музичній академії імені Петра Чайковського триватиме годину двадцять хвилин. Квитки коштують 190-450 гривень.