Заступник генпрокурора Росії по Південному Федеральному округу Сергій Фридинський повідомив учора, що вже встановлені особи 12 із 31 терориста, які організували захоплення школи в осетинському місті Беслан, повідомляє Газета.Ru. Він сказав: «Це особи, які перебували в різних групах та брали участь у 2004 році в терактах на території Осетії і 21 червня — в Інгушетії». При цьому Фридинський нічого не сказав про національність терористів. Аналітики вказують, що російська влада якось притихла у своїх намаганнях пов'язати цю групу з міжнародним тероризмом і вже не згадує про «арабів та негра».
Усе вказує на те, що російські силовики добре зрозуміли вказівки президента Путіна і готуються до реалізації силового варіанта проблеми чеченських повстанців та тероризму в Росії. Вчора начальник російського Генштабу Юрій Балуєвський заявив, що Москва готова завдати превентивні удари по базах терористів у будь-якому регіоні світу. Але при цьому він дав «заспокійливе» роз'яснення: «Однак це не означає, що ми будемо завдавати ядерні удари». Балуєвський уточнив: «Вибір засобів ураження буде визначатися конкретною ситуацією в тому чи іншому регіоні. Воєнні заходи — надзвичайний захід для боротьби з тероризмом». Восени минулого року міністр оборони Росії Сергій Іванов заявив, що новою доктриною розвитку збройних сил Росії передбачається можливість, у разі необхідності, нанесення превентивних ударів по інших країнах, включно з республіками СНД. Ми вже бачили, як діяли «в разі необхідності» російські спецпідрозділи в Беслані.
Мітинги мешканців Беслана та Владикавказа з вимогами до російської влади дати пояснення стосовно дій силовиків та надати точну, повну і правдиву інформацію про загиблих, поранених та таких, які надалі вважаються зниклими безвісти, тривають щодня. Президент Путін заявив, що буде внутрішнє службове розслідування дій силовиків. На вчорашньому мітингу у Владикавказі, який зібрав приблизно 3,5 тис. осіб, президент Північної Осетії Дзасохов, який у дні кризи iз заручниками був невловимим і відмовлявся від переговорів з бойовиками, кинув людям «кістку» у вигляді повідомлення про відставку всіх керівників силових структур республіки. Також учора повідомлено нові офіційні дані про кількість жертв штурму школи в Беслані: 366 загиблих та 705 поранених. 107 тіл досi не вдалося ідентифікувати.