Голодування учителів на Кіровоградщині й досі триває: троє викладачів Олександрійської школи № 5, що протестують проти закриття свого навчального закладу, — Надія Лелека, Любов Подпарінова та Надія Панченко — одинадцятий день відмовляються від їжі, вимагаючи поновити навчання у закритій школі. Акцію протесту підтримали ще дві жінки — Лідія Осип'ян та Світлана Бабич — працівники дитячого навчального закладу «Берізка», який начебто теж реорганізовують. Підтримує протестантів новостворена Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ). Тепер же акція протесту набирає більших розмахів: із Олександрії до Києва у вівторок почали піший похід 8 осіб. А до голодуючих шкільних вчительок долучилися ще 11 викладачів Олександрійської жіночої гімназії (вони голодують сьомий день). Про це «УМ» повідомили в прес-службі Конфедерації вільних профспілок України.
Пікетники вимагають поновлення роботи закритої школи № 5 і надання статусу юридичної особи жіночій гімназії-інтернату при Олександрійському педагогічному коледжі — представники саме цих навчальних закладів є учасниками маршу протесту. Серед них учителів немає. «Ми не мали права відривати від навчального процесу викладачів, — сказав «УМ» голова Вільних профспілок освіти й науки Володимир Фундовий, який також бере участь у пішому поході, — їх би просто звільнили за неявку на роботу». За словами пана Володимира, зачинену школу ще й досі відвідує 18 учнів. Учителі проводять заняття... на шкільному майданчику, позаяк саме приміщення навчального закладу зачинене.
Володимир Фундовий каже, що, діставшись Києва, пікетники будуть вимагати аудієнції з найвищими посадовими особами держави, а якщо їхні вимоги не виконають, то учасники ходу готові почати голодування у столиці — протестанти пройшли близько 20 кілометрів від Олександрії.
Учителі також вимагають відставки керівника Олександрійського міського управління освіти та науки Наталії Ларіної. Наталя Борисівна щодо подій у рідному місті має власну думку: «Це штучно підігрітий конфлікт, що має не трудове, а політичне забарвлення. Учителям роздали заздалегідь підготовлені пов’язки з повідомленням про голодування, підбурили батьків. Серед тих, хто пішов на Київ, відсутні люди, що мають якесь відношення до вчителювання».
Наталя Ларіна не бачить у голодуванні жодних підстав. «Усім «протестантам» запропонували нове місце роботи, — каже головний освітянин Олександрії, — двічі ми отримували письмову відмову. У цьому мікрорайоні є дві нові прекрасні школи з усіма необхідними умовами навчання, медичним обслуговуванням, професіональними кадрами. 350 дітей із школи № 5 пішли туди вчитися. Ми спеціально цікавилися в учнів — ніхто не залишився незадоволеним. Діти, що залишаються у старій школі, роблять це на прохання вчителів».