Хтось скаже, що це святотатство, але можна зготувати з квасолі... котлети по-київськи. Спочатку треба трохи заздалегідь приготувати начинку: зі 100 г розм’якшеного вершкового масла, 2-4 розчавлених зубчиків часнику і столової ложки свіжої подрібненої петрушки чи половини чайної ложки сухої (можна взяти кріп). Усе ретельно перемішати з допомогою ложки чи руками, сформувати «ковбаску», яку потім розділятимемо на чотири частини, і сховати у холодильник, замотавши у фольгу чи целофан.
Для приготування фаршу для майбутніх котлет краще брати червону квасолю — власноруч відварену чи магазинну консервовану — 600 г. Ще треба буде 150 г свіжозмелених чи натертих хлібних крихт, 25 г вершкового масла, невелика ріпчаста цибулина, четвертина невеликого кореня селери, столова ложка подрібненої зелені петрушки, яйце. Квасолю пропускаємо через м’ясорубку або подрібнюємо в блендері. Додаємо половину хлібних крихт. Далі треба потушкувати до м’якості, помішуючи, на вершковому маслі у сковорідці дрібно порізану цибулю та натерту селеру (3-5 хвилин). Зняти. Додати квасоляну масу, притрусити подрібненою петрушкою, посолити, поперчити, усе швидко і ретельно перемішати. Охолоджену масу розділити на чотири частини і з кожної сформувати овальні котлетки. У середину кожної покласти часниково-масляну начинку, гарно «замаскувати» її — щоб при смаженні не витікала. Наостанок кожну котлету спочатку занурюємо у збите яйце, потім обкачуємо у крихтах і смажимо у розігрітій олії до утворення золотавої скоринки.
Із квасоляного пюре можна навіть пекти торт. Знадобиться лише склянка бобів білої квасолі — вона слугуватиме практично замість борошна, склянка цукру, 5 яєць і півсклянки білих панірувальних сухарів — вони вбиратимуть зайву вологу і скріплюватимуть структуру незвичайного тіста, яке нагадує бісквітне.
Як завжди, квасолю треба помити і замочити, щоб вона розбухла — наситилася водою. Змивши боби зранку, ставимо їх на малий вогонь, заливши новою порцією води, в яку кидаємо дещицю солі. Обов’язково періодично знімаємо зверху піну, якщо потрібно — доливаємо трохи води. Коли квасоля стане м’якою — не страшно, що трохи може полопатися,відкидаємо її на друшляк, щоб максимально позбавитися вологи. Коли охолоне — перекручуємо на м’ясорубці (у кого є гарний блендер — може гомогенізовану масу приготувати там). Окремо в білу стійку піну з половиною цукру збиваємо білки, окремо — жовтки. Потім акуратно вмішуємо другу масу в першу. Далі акуратно додаємо квасоляне пюре і сухарі — ретельно збиваємо. Якщо вважаєте, що суміш рідкувата — ще трохи додайте сухарів. Насамкінець тісто викладаємо у змащену вершковим маслом чи олією і присипану сухарями форму. Випікаємо у розігрітій до 180 градусів духовці 30-40 хвилин. Коли охолоне, розрізаємо на два коржі. Перемастити можна яблучним джемом, вареним згущеним молоком або сметанним кремом (200 мл густої сметани збити з половиною склянки цукру чи цукрової пудри). Якщо заллєте сметанним кремом зверху, можна красиво присипати панірувальними сухарями (подрібненими волоськими горіхами) і кокосовою стружкою — як на фото.