Вічно перспективні починають з поразки

07.09.2004

Данія — Україна — 3:2

Голи: Андреасон, 27; Рассмусен, 38; Кахленберг, 88 (пен.) — Свор, 5 (автогол), Пуканич, 59

Україна: Шуст, Іщенко, Чеберячко (Оберемко, 46), Чигринський, Прошин (Гуменюк, 39), Алієв, Пуканич (Кравченко, 78), Милевський, Ярмаш, Воробей, Самборський.

Попередження: Вюрц, 24; Кахленберг, 73; Аггер, 90 — Воробей, 28; Ярмаш, 62; Самборський, 70; Алієв, 80; Гуменюк, 88.

У Павла Яковенка, на відміну від Олега Блохіна, є зіграна команда, більшість гравців якої знайомі ще з юніорських збірних. Здавалося б, це суттєва запорука успішного старту, але наша “молодіжка” не змогла зачепитися навіть за нічию, пропустивши вирішальний гол з пенальті на останніх хвилинах. Які б оцінки цьому результату не давали, їх треба розглядати крізь призму нашої найголовнішої проблеми. Річ у тім, що у віці “за двадцять” гравці повинні вже з'являтися в “основі” своїх клубів. Проте, як відомо, у нас панує засилля легіонерів, тому фрагментарною ігровою практикою у вищій лізі можуть похвалитися хіба що донеччанин Пуканич та дніпропетровець Кравченко. Що стосується динамівців Алієва, Милевського і Воробея, то, судячи зі слів Йожефа Сабо, який заявив, що в них “очі не горять”, шансів здобути досвід поєдинків у вищій лізі в них майже немає.

У дебютній зустрічі відбіркового циклу українцям не допоміг навіть швидкий гол, який головою у власні ворота забив данець Свор. Можливо, розвинути успіх гості не змогли через те, що традиція гри на утримання рахунку “сидить” у підсвідомості наших футболістів вже на молодіжному рівні. Ті ж нащадки принца Гамлета, зрівнявши рахунок, не зупинилися, і ще до перерви вийшли уперед. І українцям ще пощастило, що рахунок до перерви не збільшився. Щоправда, після перерви наші гравці виглядали краще за суперника, і гол Пуканича після пасу Алієва виглядав логічно. І знову підопічні Павла Яковенка не скористалися сприятливим моментом, загубивши кілька моментів для взяття воріт. Ну а втрачати концентрацію на останніх хвилинах наші “дублери” вміють не гірше за старших “колег”. За дві хвилини до завершення фактично нічийного поєдинку молдовський легіонер Гуменюк зіграв рукою у штрафному майданчику, а львівський голкіпер Шуст врятувати команду від пенальті не зміг. Два інших матчі в нашій групі завершилися унічию: Туреччина — Грузія — 1:1, Албанія — Греція — 1:1.

 

ПІСЛЯМОВА

Павло Яковенко, головний тренер збірної України (U-21):

— Перша половина зустрічі була для нас не зовсім вдалою. Суперник грав удома з великим бажанням перемогти. Під час перерви ми зробили деякі корективи, почали більш уважніше грати в центрі поля, нав'язали супернику боротьбу, бо фізично були добре готові до гри. Як наслідок, гра вирівнялася, і ми декілька разів мали можливість забити, однак у нас були суттєві проблеми з реалізацією. Щодо пенальті наприкінці зустрічі, то мені важко пояснити, як можна так грати рукою у власному штрафному майданчику.