Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Гол Артема Федецького вивів «Дніпро» до «плей-оф» Ліги Європи-2014/2015. (Олександра ПРИХОДЬКА.)
Минулий сезон став найбільш урожайним для українських команд у Лізі Європи. Уперше з часів «ребрендингу» другого за рейтингом клубного турніру Старого світу до його «плей-оф» пробилося одразу чотири наші команди. Натомість у весняній частині поточного розіграшу ЛЄ зіграють лише двоє вітчизняних повпредів — «Динамо» та «Дніпро», при цьому дніпропетровський клуб до «топ-32» турніру потрапив в останній момент.
Доля команди Мирона Маркевича залежала не тільки від підсумку її двобою проти «Сент-Етьєна», а й від результату матчу «Карабаху» з «Інтером». Власне в останній ігровий день групового етапу французів у Києві «Дніпро» таки обіграв, але коли в паралельному матчі групи F азербайджанські футболісти в доданий час відкрили рахунок у поєдинку з іменитим італійським клубом, радість дніпропетровців змінило розчарування, адже за такого розкладу до «плей-оф» проходив «Карабах».
Щоправда, тривало воно не довго. Рівно стільки ж, скільки перебували в екстазі футболісти та вболівальники азербайджанського клубу, доки головний арбітр поєдинку чех Мирослав Зелінка, зреагувавши на «відмашку» свого асистента, не скасував взяття воріт. «Ми так і не змогли зрозуміти, чому суддівська бригада прийняла таке рішення. У нас украли перемогу. Нашу мрію обірвали», — обурився після матчу автор не зарахованого голу у ворота «інтеристів» Алмейда.
Натомість турнірна доля «Динамо» перед заключним ігровим днем цілком і повністю знаходилася в їхніх руках. Для виграшу своєї «пульки» «біло-синім» було достатньо й нічиєї, проте підопічні Сергія Реброва, прагнучи в хорошому настрої відправитися на зимові «канікули», вдруге в розіграші здолали бухарестську «Стяуа» й здобули п’яту перемогу в шести поєдинках групового турніру.
Що ж до третього представника України в ЛЄ-2014/2015, то «Металісту» так і не вдалося набрати перші очки в розіграші. Повністю українізований склад харківської команди знову програв — скромному бельгійському «Локерену». Примітно, що п’ять із шести поразок «металістів» були мінімальними.
Пари 1/16 фіналу ЛЄ. «Генгам» — «Динамо» (К), «Дніпро» — «Олімпіакос» (Греція), «Янг Бойз» — «Евертон», «Торіно» — «Атлетик» (Іспанія), «Севілья» — «Боруссія» (М), «Вольфсбург» — «Спортинг» (Португалія), «Аякс» (Голландія) — «Легія», «Ольборг» — «Брюгге», «Андерлехт» (Бельгія) — «Динамо» (М), «Трабзонспор» — «Наполі», «Вільярреал» — «Зальцбург», «Рома» (Італія) — «Фейєноорд», ПСВ — «Зеніт» (Росія), «Ліверпуль» (Англія) — «Бешикташ», «Тоттенхем» — «Фіорентина», «Селтик» — «Інтер».
* * *
Пари 1/8 фіналу ЛЧ.
«Шахтар» (Україна) — «Баварія» (Нiмеччина), «ПСЖ» (Франція) — «Челсі» (Англія), «Манчестер Сіті» (Англія) — «Барселона» (Іспанія), «Байєр» (НІмеччина) — «Атлетико» (Іспанія), «Ювентус» (Італія) — «Боруссія» (Д, Німеччина), «Шальке» (Німеччина) — «Реал» (Іспанія), «Арсенал» (Англія) — «Монако» (Франція), «Базель» (Швейцарія) — «Порту» (Португалія).
Ліга Європи. 6-й тур. Група А. «Боруссія» (М, Німеччина) — «Цюріх» (Швейцарія) — 3:0, «Аполлон» (Кіпр) — «Вільяреал» (Іспанія) — 0:2.
Турнірне становище: «Боруссія» (М) — 12, «Вільяреал» — 11, «Цюріх» — 7, «Аполлон» — 3.
Група В. «Брюгге» (Бельгія) — ХІК (Фінляндія) — 2:1, «Копенгаген» (Данія) — «Торіно» (Італія) — 1:4.
Турнірне становище: «Брюгге» — 12, «Торіно» — 11, ХІК — 6, «Копенгаген» — 4.
Група С. «Партизан» (Сербія) — «Астерас» (Греція) — 0:0, «Бешикташ» (Туреччина) — «Тоттенхем» (Англія) — 1:0.
Турнірне становище: «Бешикташ» — 12, «Тоттенхем» — 11, «Астерас» — 6, «Партизан» — 2.
Група D. «Зальцбург» (Австрія) — «Астра» (Румунія) — 5:1, «Динамо» (Зг, Хорватія) — «Селтік» (Шотландія) — 4:3.
Турнірне становище: «Зальцбург» — 16, «Селтік» — 8, «Динамо» (Зг) — 6, «Астра» — 4.
Група Е. ПСВ (Голландія) — «Динамо» (М, Росія) — 0:1, «Панатінаїкос» (Греція) — «Ешторіл» (Португалія) — 1:1.
Турнірне становище: «Динамо» (М) — 18, ПСВ — 8, «Ешторіл» — 5, «Панатінаїкос» — 2.
Група F. «Карабах» (Азербайджан) — «Інтер» (Італія) — 0:0, «Дніпро» (Україна) — «Сент-Етьєн» (Франція) — 1:0 (Федецький, 66; «Д»: Бойко, Влад, Дуглас, Федецький, Кравченко, Чеберячко, Шахов (Гама, 67), Ротань (Політило, 88), Калинич, Коноплянка, Зозуля (Матеус, 67)).
Турнірне становище: «Інтер» — 12, «Дніпро» — 7, «Карабах» — 6, «Сент-Етьєн» — 5.
Група G. «Стандард» (Бельгія) — «Фейєноорд» (Голландія) — 0:3, «Севілья» (Іспанія) — «Рієка» (Хорватія) — 1:0.
Турнірне становище: «Фейєноорд» — 12, «Севілья» — 11, «Рієка» — 7, «Стандард» — 4.
Група Н. «Евертон» (Англія) — «Краснодар» (Росія) — 0:1, «Лілль» (Франція) — «Вольфсбург» (Німеччина) — 0:3.
Турнірне становище: «Евертон» — 11, «Вольфсбург» — 10, «Кранодар» — 6, «Лілль» — 4.
Група І. «Янг Бойз» (Швейцарія) — «Спарта» (Пр, Чехія) — 2:0, «Наполі» (Італія) — «Слован» (Словаччина) — 3:0.
Турнірне становище: «Наполі» — 13, «Янг Бойз» — 12, «Спарта» — 10, «Слован» — 0.
Група J. «Стяуа» (Румунія) — «Динамо» (Україна) — 0:2 (Ярмоленко, 71, Ленс, 90+4; вилучення: Драгович, 68 («Д»); «Д»: Шовковський, Драгович, Бурда, Хачеріді, Велозу (Сидорчук, 65), Рибалка, Гусєв, Беланда (Буяльський, 81), Ленс, Ярмоленко, Кравець (Мбокані, 79)), «Ріу Аве» (Португалія) — «Ольборг» (Данія) — 2:0.
Турнірне становище: «Динамо» (К) — 15, «Ольборг» — 9, «Стяуа» — 7, «Ріу Аве» — 4.
Група К. ПАОК (Греція) — «Генгам» (Франція) — 1:2, «Фіорентина» (Італія) — «Динамо» (Мн, Білорусь) — 1:2.
Турнірне становище: «Фіорентина» — 13, «Генгам» — 10, ПАОК — 7, «Динамо» (Мн) — 4.
Група L. «Металіст» (Україна) — «Локерен» (Бельгія) — 0:1 (Лейє, 16; «М»: Горяїнов, Кобін, Березовчук, Пшеничних, Осман, Краснопьоров, Ткачук, Болбат, Радченко (Костюк, 88), Ребенок, Гоменюк), «Легія» (Польща) — «Трабзонспор» (Туреччина) — 2:0.
Турнірне становище: «Легія» — 15, «Трабзонспор», «Локерен» — 10, «Металіст» — 0.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>