Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Анастасія Приходько перед тим, як виконати пісню «Герої НЕ вмирають», відмовилася від російських музичних нагород. Щоб не отруювати «ватою» енергетику.
Киянка Анастасія Приходько потрапила у шоу-бізнес завдяки російському реаліті-шоу «Фабрика зірок 7». У 2009-му на «Євробаченні» представляла Росію з піснею «Мамо» російською та українською мовами в знак єдиної слов’янської душі. Вже тоді в Москві її почали цькувати і називати фашисткою, націоналісткою, «бендеровкой». Анастасія дуже переживала з приводу скандалів, найкращим захистом вибрала напад. Про неї гуляла слава як про задерикувату, вульгарну і зухвалу співачку.
Важко в це повірити, та в Анастасії розвинувся комплекс, що її ніхто не любить, їй було страшно виходити на сцену. Тоді співачці здавалося, що вона потрібна лише одній людині. Так рідна сестра члена УНА-УНСО Анастасія Приходько одружилася з грузинським бізнесменом Нуріком. Народила дочку Нану. І три роки терпіла приниження і зради, як зізнається тепер Настя.
Та рік тому все змінилося. Анастасія розлучилася з кавказьким чоловіком і зійшлася з коханням зі шкільної парти Олександром. Минулої зими вона разом із другим чоловіком, братом, вітчимом і мамою ходили на Майдан. Дівчата варили каші і борщі для майданiвців. Хлопці допомагали. А вже на початку літа Настя брала участь у концертному турі «Підтримай своїх», у якому артисти їздили по військових частинах і підтримували військовослужбовців і добровольців, задіяних у збройному конфлікті проти ополченців на сході України.
Днями Приходько в одному київському клубі в образі берегині, вдягнена у спеціально пошите плаття-вишиванку, презентувала кліп на пісню «Герої НЕ вмирають», який за короткий час устиг стати негласним гімном героїв України. Автором слів і музики нового хіта став Ігор Шавров. Гітарист Микита Рубченко спеціально для цієї композиції створив нову 12-струнну акустичну гітару. Завдяки цьому композиція знайшла рок-звучання.
Перед тим, як заспівати наживо «Герої НЕ вмирають», Анастасія вирішила остаточно очистити карму. Вона вийшла на сцену з двома кришталевими тарілками і пояснила, що це музичні нагороди від телеканалу Муз-ТВ. «Вони мені більше не потрібні. Я сподіваюся, що ці нагороди допоможуть нашій армії. Я говорила, що відмовляюся від російської сцени, російських гастролей, і говорила слово «ніколи». Воно так і є. Слава Україні!» — сказала Настя, піднімаючи вгору тарілки.
Щоб «добро» не пропадало, співачка виставила нагороди на аукціон. Хоче за них, кому скільки не шкода — хоч 20, хоч 50 гривень. Усі кошти перерахує хлопцям на передову.
Співачка каже, що наслідувала приклад Андрія Хливнюка, лідера «Бумбоксу», який раніше позбувся всіх російських нагород.
Дехто заявляє, що зараз писати вірші, пісні чи прозові тексти про АТО — це піар на крові. Людям такої думки Настя відповідає: «Я все це бачила на власні очі. Для мене — це біль. Я переживала це дуже сильно, дуже емоційно».
Бабуся Насті Приходько — Людмила Костянтинівна Риболова — мешкає в російському селі Гуково Ростовської області й не раз скаржилася на онуку. Жінка з докором згадує: «Найбільше Настя любила дідуся, кубанського козака. Цей дідусь зараз стоїть по стійці струнко в труні, він би ніколи не схвалив такі речі, які зараз робить Настя».
На слова бабусі співачка реагує спокійно. Каже, що батьком вважає вітчима, чоловіка, який її виховав. Бо той, хто її народив, — алкоголік, пропив її новорічні іграшки. А баба вкрала новорічні гостинці й відвезла їх додому, в Гуково. «Я не вважаю цих людей своєю сім’єю і знати про них нічого не хочу», — заявляє Приходько.
Також співачка у спiлкуваннi з росіянами, які відстоюють політику Путіна, називає їх «глухими і вузьколобими» і на останок додає, що двоголова курка ніколи не була і не стане орлом.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>