Відчайдушні вчительки молодших класів Надія Лелека, Любов Подпарінова та викладачка російської мови Надія Панченко з початком нового навчального року працюють за дивним графіком у своїй рідній Олександрійській школі № 5. Зранку, як і багато років до цього, вони приходять на роботу, а після — пікетують аж до вечора під стінами вже офіційно зачиненого навчального закладу. Біля школи жінки розгорнули намети й оголосили голодування (вчительки вже шість днів нічого не їли!), тим самим протестуючи проти ліквідації школи. Ще минулого року в цьому закладі навчалося 360 учнів і працювало 32 викладачі, тепер же школу зачиняють — у мікрорайоні нещодавно відкрили два нових заклади освіти (це одна з причин розформування 5-ї школи), усіх учнів перевели в інші заклади, вчителів забезпечили новими місцями роботи. Кажуть, після закриття і «реставрації» тут буде Будинок школяра. Однак не всі погодилися залишити рідну школу. «Це їхнє право, — каже секретар школи Галина Іванівна, — вони хочуть працювати тут».
Наразі 5-та Олександрійська школа хоч і вважається закритою, все одно приймає учнів. 1 вересня батьки, учні та вчителі, які не погодилися з ліквідацією 5-ї школи, провели урочисту лінійку і розпочали заняття. Батьки 23 дітей підтримали вимоги протестантів-учителів і досі відправляють у стару школу своїх чад. Доводиться «замовляти» з інших шкіл учителів, аби ті навчали непокірних. Чудернацько виглядає нині 6-й клас, у якому вчиться один-єдиний Артем — його колишні однокласники перейшли в інші школи, а хлопець продовжує навчання на самоті. В інших класах — по троє-п’ятеро учнів. Наразі приміщення навчального закладу не придатне для роботи — зачинено їдальню, техніку вивезено, та й сама будівля потребує ремонту. Пожежники опломбували школу начебто через порушення пожежної безпеки, було відключено світло. Завдяки тиску батьків, учнів та учителів, які прийшли до школи, її було відкрито, і голодуючі учителі розпочали другий день занять.
Акцію протесту, за даними Профспілки працівників освіти та науки Кіровоградської області, підтримують ще дві жінки — Лідія Осип'ян та Світлана Бабич — працівники дитячого навчального закладу «Берізка», який начебто теж реорганізовують. Підтримує протестантів новостворена Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ). Одна з голодуючих, заступник голови Вільної профспілки освіти і науки 5-ї Олександрійської школи, Надія Лелека каже, що учасники акції протесту вимагають скасувати незаконне рішення міської Ради від 25 червня 2004 року про ліквідацію школи № 5, у якій вони працювали. За її словами, середні навчальні заклади Олександрії переповнені, а за один рік ліквідовано 5 шкіл, повідомляє УНІАН. Іншими вимогами учителів є звільнення з роботи начальника управління освіти та науки Олександрійської міської ради Наталії Ларіної і судовий розгляд незаконної ліквідації школи. 2 вересня заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Неділько намагався запропонувати підписати угоду з учителями про припинення акції протесту, проте учителі вважають це неприйнятним, доки не будуть виконані їхні вимоги.
У Профспілці працівників освіти та науки Кіровоградської області кажуть, що до акції не мають жодного стосунку. «Це все має вигляд інсинуації, — повідомили «УМ» у профспілці, — не виключено, що малочисельна профспілка таким чином хоче про себе заявити. Однак люди, що там голодують, імовірно, й справді не хочуть іти зі своєї школи. Значить, це їхнiй вибір».