Кіно за північ, сварка, мало сну...

27.11.2014
Кіно за північ, сварка, мало сну...

Звичка з’ясовувати стосунки незадовго до сну до добра не приведе... (з сайта svetrus.org)

Ви ніколи не замислювалися над тим, як деякі звички підступно крадуть нашу життєву енергію? Скажімо, вранці абсолютно немає сили на те, щоб пiдняти себе з ліжка, а ранкову ж пробіжку ніхто не відміняв. Однак ви повертаєтесь із стадіону, не збагатившись бадьорістю і не відчувши приливу сил, а сонними і змученими. А потім в офісі вас увесь час хилить на сон, тоді як конче необхідно зосередитися над важливою роботою. І майже падаєте з ніг, повертаючись увечері додому. Знайомі відчуття? А виявляється, дуже часто причиною такого стану є звичка не висипатися. І це — лише одна краплинка верхівки айсберга під назвою «підступні звички». Спробуймо з ними розпрощатися. Отже...

Звичка не досипати

Ділові й активні люди часто нарікають на брак часу, мовляв, аби в добі було не 24 години, а хоча б удвічі більше, то «точно б усе встигали». Тому часто просто забирають час у сну — по кілька годин щодня, аби завершити «вкрай невідкладні справи». А нерідко — навіть ті, що могли б спокійно почекати до ранку. І навіть не помічають, як марнують час. Психологи, лікарі-фізіотерапевти закликають таких «надто активних» схаменутися, адже повноцінний сон, що здатен відновити сили, має тривати вісім годин. Завважте: існує так званий біологічний ритм, за яким у певний час доби працює під навантаженням конкретний внутрішній орган організму, і є час для його відпочинку. Якщо ми ці ритми порушуємо, то завдаємо організму величезної шкоди. Спати необхідно за сонцем: прокидатися на світанку і йти до сну разом із заходом сонця. Або хоча б максимально наближатися до цих часових орієнтирів. Таким чином з’явиться шанс змінити прикру звичку на здорову — «традицію» спати вдосталь і з користю для організму.

Пізня калорійна вечеря

Їжа, яка потрапила в наш організм після 19-ї години вечора, кажуть дієтологи, не може повноцінно засвоїтися, відтак гниє й отруює організм. Лікарі апелюють до нашого здорового глузду: дайте можливість органам відпочити, очиститися, розслабитися. Але що ж робити з апетитом? Спробуйте перехитрити його за допомогою такого напою — чайну ложку висівок залийте склянкою теплої води, дайте постояти хвилин 15—20, випийте. Окрім того, що висівки збагатять організм комплексом вітаміну В, так ще й, набухаючи, заповнюють шлунок, відтак «недоречне» відчуття голоду вдасться обманути.

Вечірні суперечки

Пам’ятаєте вислів — «ранок від вечора мудріший»? Справді, вранці людина життя сприймає інакше, сповнена сил (якщо, звісно, достатньо відпочила вночі, відмовившись від звички не досипати). Тож коли ввечері, стомлені після робочого дня, замість розслабитися і готуватися до сну, ви затіваєте родинні суперечки, то неабияк перевантажуєте нервову систему. Лікарі просять пам’ятати: сон не прийде, якщо у вас прискорене серцебиття, підвищений тиск, коли вас розривають почуття злості, образи або суму. Навіть найбільш неприємна тема для обговорення вранці забере у вас значно менше здоров’я, ніж увечері, переконані психологи.

Пізній перегляд фільмів

Ми самі часто не помічаємо, як швидко минає час, коли дивишся цікавi фільми чи телепередачi. А тим часом збігають безцінні години для здорового сну. Але ж ви не можете іти в ліжко, «ще раз» не переглянувши останні новини? Як чекати снів, доки не прочитали в інтернеті, що цього дня винайшли вчені, чи піднімуть комунальні платежі? Ось так потроху «зачіпаємося» за актуальні й «безкінечно цікаві» новини і не помічаємо, що вже далеко за північ.

Окрім того, після такого чтива відразу і не заснеш. Тож чи варто дивуватися, що на ранок знову почуваємося розбитими? Психологи радять ставити будильник на десяту годину вечора, аби вимкнути телевізор, комп’ютер і вчасно лягти спати. Дозвольте собі такий «експеримент» хоча б упродовж тижня — і зрозумієте, де «ховалися» ваші сили.

Заснув, де зміг

Як відомо, лікарі радять спати на зручному матраці в зручній позі. Тому що, згорнувшись клубочком на складеному дивані з підлiкотником замість подушки, ви ризикуєте прокинутися з різким болем у шиї і загалом — розбиті й знесилені. Які б екстремальні перепони не стояли на шляху до нормального відходу до сну — постарайтеся все-таки роздягнутися і лягти у ліжко. Вранці прокинетеся свіжими і бадьорими.

Звичка мало пити

Це не примха дієтологів, це — аксіома. Пити воду необхідно щодня і — в достатній кількості. Вода, вимиваючи з нашого організму шлаки і токсини, сприяє його оздоровленню, бадьорості, гарному настрою. Суглоби і сухожилля працюватимуть безвідмовно, шкіра матиме сяючий здоровий вигляд, самопочуття буде гарним. А ще є теорія, що вода як носій інформації здатна забрати з організму всі наслідки переживань, негативних емоцій, наповнивши свіжими силами для продуктивного дня.